Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha nem tudjuk a fogantatás...

Ha nem tudjuk a fogantatás időpontját csak az uh-s méretekből derül ki hány hetes vagyok és mikor van a szülés várható időpontja, akkor mikortól menjek szülési szabadságra? Onnantól ha a baba megszületik? Most táppénzen vagyok,27 hetes.

Figyelt kérdés
2009. jan. 27. 18:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Attól ugyanúgy elmehetsz a kiírt dátum előtt 28 nappal vagy hogy van ez. Attól,h. nem tudod mikor volt az utolsó menzeszed még tudod,h. 27 hetes vagy.
2009. jan. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Valamilyen dátumod gondolom azért van a szülés várható időpontjáról, és ehhez kellene számolni. Ha kereseted alapján maximális gyedre leszel jogosult akkor jobban jársz, ha nem veszed ki előre. Maradhatsz nyugodtan táppénzen végig és majd csak a szülés napjától ketyeg a szülési szabadság.
2009. jan. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A szülési szabadság a várható szülés előtti 4-6 hétben már igényelhető. Nos nehezebb, ha nincs pontos dátum. Én is így vagyok. :) A mensi alapján 31 hetesek lennénk, de az uh alapján 22 hetes. (maradt ki mensim) Így is tudnak mondani várható időpontot. Nekem is mondtak már az elején. Tartom magam ahhoz, bár én szerintem kicsit hamarabb fog jönni a babó. Nehéz elmagyarázni, de ha az uh alapján 22 hetes (ami azt jelenti, hogy a fogantatásától számítva 22), akkor két hét csúszás van.

Szóval szerintem ha adnak időpontot, ahhoz tarthatod magad. Amúgy meg hiába van mindenkinek időpont, a baba dönti el, mikor jön! :) Minden jót!

22 hetes kismami

2009. jan. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát akkor akkor járok jól ha onnantól megyek mikor megszületik.Köszi a válszokat.
2009. jan. 27. 18:31
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, anyagilag mindenképpen így jársz a legjobban!
2009. jan. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, sokkal jobban jársz ha szülés után használod ki ezt a lehetőséget így tovább fog tartani.:) A barátnőm is így csinálta és én is így fogom mert így egyszerübb is, mert azért tényleg pontosan nem lehet tudni mikor gondolja a babó hogy már szűkös neki a hely és keres egy tágasabbat ide ki:XD

Üdv 36 hetes kismami

2009. jan. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válszokat, ha leírom az okot mért nem tudom talán meg is értitek:máj. 2-án hagytam abba a fogamzásgátlót és aztán nem jött meg egyszer sem csak a terhességi tünetek jöttek, és már 3x monták nagyobbnak a számított hétnél és ugye minden forint számít.Mindenkinek minden jót!
2009. jan. 27. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!