Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért van szükség apasági...

Miért van szükség apasági nyilatkozathoz orvosi igazolásra a fogantatás, és a szülés várható időpontjáról?

Figyelt kérdés

Két éve született a kisfiunk, akkor elég volt a kis könyv. Most telefonáltam időpontért, és mondja a hölgy, hogy igazolást mindenképpen vigyek. Kérdeztem, hogy erre miért van szükség. Értelmes választ nem kaptam, csak azt, hogy elég ha egy receptes papírra ráírja az orvos a két dátumot. Hát, ez aztán az igazolás!

Hat éve élünk együtt, van egy 2 éves kisfiunk, most várjuk a kis tesót, senki nem vitatja az apaságot, mégis úgy kell igazolnom a fogantatás időpontját mintha csaló lennék.

Én ezt elég felháborítónak érzem. Párom is csak nézett nagy szemekkel, hogy ez mekkora ostobaság!

Az még csak hab a tortán, hogy megjegyezte az ügyintéző, hogy ha lenne házassági anyakönyvi kivonat, akkor erre nem lenne szükség. Na, bumm! Már ítélkeznek is?! 3 éve vagyunk jegyesek, de tudatosan halasztottuk az esküvőt, mert már szerettük volna, ha jönnek a babák, viszont mivel nagy esküvőt tervezünk így praktikusabb, hogy akkor tartjuk, ha már kicsit nagyobbak lesznek.


2011. jún. 28. 16:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nekem 8 évvel ezelőtt is kellett orvosi igazolás...
2011. jún. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy ítélkezett, nekem is (minden rosszindulat nélkül) az jutott eszembe, hogy ha házasok lennétek, nem lenne ilyen gond. Nem muszáj házasnak lenni, de akkor tényleg ki tudja hivatalosan, hogy ki az apa. Ti tudjátok, ez oké, nyilván a párod az apa de minden hivatalos papír nélkül mindenki azt mond, amit akar, nem? Hát ezért kérnek igazolást.
2011. jún. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Tényleg nem kötözködni akarok, de ha házasok lennénk, akkor is lehetne más az apa. Vagy nem?

Ha együtt megjelenik az apa, és az anya, és viszik a kis könyvet, akkor teljesen egyértelmű, és tiszta a helyzet. Szerintem.

De két éve ez nem volt probléma... Na, mindegy, számomra ez fura.

2011. jún. 28. 17:36
 4/14 anonim ***** válasza:
ha valaki házas se biztos, hogy a férj az apa. és ha nem házasok is bemondás alapján állítják ki ki az apa, az se 100% hogy ugy van. azért kell a papír, hogy ez se legyen olyan egyszerű.
2011. jún. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Azért a házasság egy hivatalos kötelék, egy törvényes közösség, egymás mindenki előtt való vállalása. Ott is lehet más az apa, de ott mégse azt mondasz be akit akarsz. Ha nincs házastársad, és azt mondod, hogy a Géza az apa a szomszéd utcából, közben meg a Géza a kezedet se fogta meg, akkor szegény Géza mit csináljon??? Hogy bizonyítsa, hogy te csak bemondtad az ő nevét?
2011. jún. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Elolvastad, amit írtam? Ha együtt megjelenik az apa, az anya, és kérik az apasági nyilatkozat kiállítását, akkor az messze van a bemondástól. Viszik a személyes irataikat, a kis könyvet, valamint kijelentik, hogy szeretnék aláírni a nyilatkozatot, az úgy gondolom felnőtt, felelősségteljes embereknél elég kéne, hogy legyen.
2011. jún. 28. 17:51
 7/14 A kérdező kommentje:
Azt hittem ma már azért elfogadottabb az, hogy papír nélkül is összetartozik két ember. Főleg, hogy sok pocsék házasság van a környezetünkben, köztük mindkettőnk szüleié.
2011. jún. 28. 17:55
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem tavaly született a kislányom nekünk elég volt a kiskönyv.De lehet hogy azóta változtak a dolgok.Egyébként mi is utána házasodtunk össze,márciusban született a lányom és májusban volt a polgári esküvőnk.Templomi még nekünk sem volt.
2011. jún. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha házas az anya, akkor a férje az apa a törvény szerint. Sőt, még akkor is, ha elváltak de a válás kimondása óta nem telt még el X nap. Egyébként mi olyan nehéz egy orvosi igazolás megkérésében?
2011. jún. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is kellett igazolás, amikor a doki aláírta részletesen kifejtette a véleményét mennyire nagy hülyeségnek tartja ezt az egészet. Mi is hülyeségnek tartjuk, de ha kell hát kell. Mást nem tudunk tenni. Ez a törvény.
2011. jún. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!