Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma derült ki hogy ikerterhes...

Ma derült ki hogy ikerterhes vagyok. Nagyon félek, mert van már egy kisfiam aki három éves. Lelkileg sérülni fog a nagy, mert nem lesz rá elég időm? Nagyon féltem őt.

Figyelt kérdés

Nagyon örülök a babáknak, de félek, hogy mit fogok éjjel kezdeni ha kettő sír, hogy fogok ellátni az anyai kötelezettségeimet, meg persze a naggyal hogy fogok ezután foglalkozni eleget???

Nyugtassatok meg kérlek ikerkismamák!

köszönöm mindenkinek.


2011. jan. 5. 21:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincsenek ikreim, viszont nekem van egy ikertestvérem és egy nővérem. Persze nem emlékszem, akkor mi volt, amikor mi kisbabák voltunk, csak a jelent tudom mondani: a nővérem nem sérült. Sőt nagyon jó testvérek vagyunk így hárman. Az emberek, amikor megtudják, hogy van egy ikertestvérem, mindig kérdezik: "És akkor vele különlegesen szoros kapcsolatban vagy?" Én csak azt tudom mondani, hogy igen, ugyanúgy, mint a nővéremmel.
2011. jan. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

:-)

Megoldod majd! Nekem 21 hós volt a lányom, mikor a fiúk megszülettek, most 5 hósak, lányom 2 volt novemberben. Nem jut rá idő annyi, mint előtte, de nekem is csak akkor van segítségem ha nagyon kell, és sétálni általában úgy megyek velük, hogy valaki jön velem (apa, hugom pl). Fárasztó nagyon, de ugyanúgy be tudod vonni a nagyot mindenbe a kicsik körül, így akkor is vele foglalkozol valamellyest. Én már előre sokat beszéltem terhességem alatt a lányomnak a kicsikről, így mindent tudott mire megszülettek és hazajöttünk.

Készítsd fel, beszélj vele sokat róla, és tanítsd meg kicsit egyedül játszani, (feltalálni magát), már ha eddig nem tudott, mert lesz olyan hogy szükség lesz rá.

Ne aggódj! Sok boldogságot a gyerekekhez, könnyű terhességet, nagyon vigyázz magatokra!!!!

2011. jan. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Két gyerek egyszerre kétszeres fáradság de kétszeres öröm is. Légy boldog! Hányan vágynak ikrekre! Te megkaptad :)
2011. jan. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 éves volt a nagy, mikor az ikreket szültem.

Segitségem nincs, nem látom, hogy lelkileg sérült volna nagy az elmúlt 2 évben :-)

Szerintem egészséges, vidám gyerek. Megtanul osztozni rajtad. Mivel ovis, igy a nap nagy részét úgyse otthon tölti már (sajnos...). Mikor hazaér, akkor kell vele a lehető legtöbb időt lenni és akkor nem lesz gond.

A kicsik sokat fognak aludni még, szóval hétvégente is lehetsz csak az övé, mikor alszanak, igy érzékeli a külön törődést.

2011. jan. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Már most szervezd meg a segítséget. Én a napokban pánikoltam, hogy lehet terhes vagyok, a kisfiam 11 hós és én is hasonlókon gondolkodtam. Nekem semmi segítségem és a párom is késő éjszakáig dolgozik. De szerencsére vaklárma volt, de én is már azon gondolkoztam, hogy a szüleim közelébe kellene költözni, mert egyedül nem bírnám és én is a kisfiam nem szeretném elhanyagolni.

Boldog babavárást!

2011. jan. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat, összeszedem magamat lelkileg.....
2011. jan. 6. 15:09
 7/7 anonim válasza:
Szia! Ha őt is megpróbálod bevonni a babák körüli teendőkbe, akkor nélkülözhetetlennek fogja érezni magát és ő is boldog lesz. Én 3 nagy után szültem ikreket, a legkisebb 5 éves volt. Fürdetéskor pl. megkértem, hogy segítsem mosni a lábacskájukat mert egyedül nem tudom és nagyon büszke volt magára, hogy szükség van rá.Csodálatos élmény vár rátok, mert 2 baba nem dupla öröm, hanem sokkal több. jó babavárást!
2011. jan. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!