Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyiben volt más lelkileg...

Mennyiben volt más lelkileg és testileg a második terhességed, mint az első?

Figyelt kérdés
2011. aug. 4. 19:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Lelkileg: nem voltam ideges, nem izgultam, tudtam mi vár rám, tudtam mi természetes és miért kell esetleg orvoshoz/védőnőhöz fordulni. Mivel ekkor már neveltem két gyereket, kevesebb időm volt kattogni, hogy mi lesz, hogy lesz (mert nagyon féltem a szüléstől).


Testileg: az első ikerterhesség volt, nehezebben viseltem, ráadásul nyáron, a kánikulában sokat szenvedtem (augusztusban szültem), a második szülésem áprilisban volt, és a téli kismamaságot jobban élveztem.

2011. aug. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
az első boldog és teljesen problémamentes. lustálkodtam, dolgoztam, de sima volt. a második egy vetélés, 11hetesen. a harmadik aggódósabb, de sokáig problémamentes. a 24.héten vérzés, 3hónap kórház, 3hétig nem láthattam a kisfiamat, az idióta h1n1 cirkusz miatt. alig vártam, hogy megszülessen a lányom is, de csak ha itt az ideje.
2011. aug. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Első babával a 9 hónap problémamentes, pihenős, teljesen nyugodt. Csak a 34. hét körül kezdődtek a fizikai "elváltozások" (mármint boka dagadás, arc torzulás, ilyenek) de végig nagyon jól éreztem magam. Tudtam, hogy minden rendben lesz, és így is lett :)


Második babával még "csak" a 30. hetet kezdem, de.... fáradt és gyenge vagyok, viszont plussz kiló a babán kívül, semmi. Rohangálok a 1,5 éves lányom után, pörgünk minden nap, háztartás...fizikailag kicsit kivagyok. Várom már a végét. Most sem aggódom, tudom, hogy minden okés lesz :) Bár már picit nyílok, és ma kiderült, hogy a méhlepény kicsit rálóg a méhszájra. De doki szerint, ez még változhat.... Szóval, ez a 9 hónap jobban megvisel, de ezt is nagyon élvezem :)

2011. aug. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első: nyugodtabb, problémamnetesebb, csak a végére sajnos toxémiás lettem, 37. héten indították a szülést. Vizesedtem, légszomjam volt, de nem féltem.

Most 36 hetes vagyok, terhességem alatt negyedjére vagyok beteg. A pulzusom 120-130 mostanában, mindeközben a gyerek után rohangászok, vezetem a háztartást. Nem bírom a meleget, nekem még az utóbbi rosszabb időjárás is meleg volt. A kicsi sokkal aktívabb, rugdossa a bordáimat, és egyfolytában pisilni kell. A nagy meg iszonyat nyűgös, vagy 2 hete sem nappal, sem este nem akar aludni. Összességében nagyon kivagyok, és félek a szüléstől is. Meg várom is már! :)

2011. aug. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én most 20 hetes vagyok a másodikkal, de sokkal nyugodtabb. Az első terhességemnél sokat aggódtam, mindennek utánanéztem, folyton találtam valami izgulnivalót. Most nem aggódom, sokkal lazábban veszem. Fizikailag most is jól vagyok, az elsőnél is jól voltam, most talán picit fáradékonyabb vagyok.
2011. aug. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!