Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Esély a Down-kórra 1:1300-hoz...

Esély a Down-kórra 1:1300-hoz jó eredmény?

Figyelt kérdés

36 éves vagyok, most kaptam meg az integrált teszt eredményét, és nem lettem tőle nyugodt.


Tarkóredő: 1,7

Apf : 0,97 MoM

Papp-A : 0,83 Mom


Kockázat Down-kórra 1:1300

Edwards- kórra kevesebb mint 1:50.000


Tulajdonképpen minden eredmény jó, de mégis keveslem azt az 1300-at. Szerintetek?


2011. jan. 7. 18:49
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Én a 00.17-es válaszolóval értek egyet. Az eredményed jó, viszont én 35év felett biztosan megcsináltatnám az amniót és meg is csináltatom. Mert az én dokim is azt mondja, hogy ez csak egy valószinűség számítás. Úgy nyugszom ,ha tudom, hogy minden rendben. Keddhez egy hétre megyek amnióra. Izgulok. Nem a beavatkozás miatt, hanem az eredmény miatt. Na azt lesz még idegörlő kivárni.
2011. jan. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat - az első kivételével-, egyelőre én is felemásan érzem magam. Főleg az zavar, hogy két évvel ezelőtt, azaz 34 évesen 1:25.000-hez lett az eredmény. Megvan az időpontom az amnióra, de előtte még elmegyek dr. Hajdú Krisztinához a 18. heti UH-ra, meglátjuk, ő mit mond.

A legjobb döntést szeretném meghozni, pusztán csak az életkorom miatt nem szeretném kockáztatni a kisbabám életét, ha más nem indokolja. (Az életkori kockázat egyébként 1:310-hez.)Most olvastam, hogy az invazív beavatkozások kockázataként egy down-os babát 2-3 egészséges baba elvesztésével szűrnek ki. Szóval, nem mindegy. Persze, ha bármi gyanú felmerül, nem kérdés.

2011. jan. 8. 12:11
 13/26 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Most nézem csak, én is keddhez egy hétre megyek amnióra, ha megyek. :)
2011. jan. 8. 12:14
 14/26 anonim ***** válasza:

Én vagyok az 1:35-höz.

Én Hajdú Krisztinánál voltam, se nem beszélt rá, se nem beszélt le az amniocentézisről.

UH alapján egészséges volt a babám, azt mondta, hogy az én döntésem, szerinte nem beteg, egyetlen a korom, ami miatt talán megcsináltatná a helyemben.

Megcsináltattam.

Nála a vetélés esélye jóval kevesebb, mint az átlag. Erre is felhívta a figyelmet.

Amit alá kellett írni papíron, azon is 0,3-0,5 % volt írva, nem 2-3%.

Én 34 éves vagyok.

2011. jan. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Én vagyok az "utolsó" :)

Te hova mész amniora?

2011. jan. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Budapesten a Bajcsy kórházba megyek, ha megyek, bár ez a Hajdú Krisztinás százalék, amit az "1:35"-ös válaszoló írt, sokkal jobban hangzik. Sajnos azonban úgy tudom, ő ezt az Istenhegyi Géndiagnosztikai Központban végzi, és 60.000.- Ft-ot kell fizetni érte.
2011. jan. 9. 16:28
 17/26 anonim ***** válasza:

Én vagyok a szerencsés, aki 1:35 ellenére egészséges babát vár.

Mi elmentünk a rossz afp eredmény után, 4D-re+négyestesztre a 8. kerületbe a Klinikával szembe. Onnan küldték tovább az eredményt, így kerültünk kapcsolatba Hajdú Krisztinával. A Máv Kórházba kellett menni amniocentézisre és teljesen ingyenes volt ez már. A Máv Kórházban keddenként van, hívd fel, kérdezd meg, a korodból adódóan ingyenes.

2011. jan. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm, holnap hívom!
2011. jan. 9. 17:37
 19/26 anonim ***** válasza:
A 00.17-es vagyok.Én is a Hajdú Krisztinánál fogom csináltatni a CVS-t,az Istenhegyi GI.-ben.Csupa csupa jót hallottam csak a doktornőről,szóval 1000%-ig megbízom benne.
2011. jan. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Lányok! Tegnap beszéltem a doktornővel, azt mondta, ez egy nagyon jó eredmény, ő ez alapján nem javasolja az amniot. De, ha emiatt végigparázom a terhesség további részét, az szintén árthat a babának, akkor inkább csináltassam meg. Jövő héten lesz nála a 18. heti UH, ott kell majd a végső döntést meghoznom.
2011. jan. 11. 08:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!