Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szoktatok szolizni terhesen?

Szoktatok szolizni terhesen?

Figyelt kérdés
2011. jan. 8. 15:59
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Aki kérdezte, hogy akkor napra sem mész, válaszolnék, hogy napra minden további nélkül lehet menni, csak napozni nem ajánlatos, legalább is nagyon kell vigyázni. Én nyáron a tengerpaton inkább az árnyékosabb részeken napoztam, ahogy az orvosom is javasolta.

De mindenki maga dönti el, szolizik-e terhesen. Nekem eszembe sem jutna, orvosom sem ajánlotta, sőt valamit mondott, hogy miért nem szabad pontosan, csak annyira nem figyeltem, mert amúgy sem vagyok szolizós.

2011. jan. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
0%

Előző vagyok, találtam egy választ ezzel kapcsolatban. Elméletileg nem káros!

Kérdés:


Szabad-e várandósan szoláriumozni? Valahol a neten olvastam hogy napozásnál célszerű a hasat letakarni, mert káros lehet a magzatra nézve, ha a naptól/szol-tól felmelegszik a magzatvíz.


Válasz:


Egyszerű a válasz: a terhességnek a szolárium semmit nem árt.

Érdekes a kérdése a magzatvíz felmelegedéséről. Ez ellen azonban nem úgy kell védekezni, hogy napozáskor letakarja a hasát. A lényeges a testhőmérséklet alakulása. Tehát inkább arra kell vigyázni, hogy ne túl sokáig legyen a napon, illetve pl. ne üljön forró fürdőbe. Napozáskor

a has letakarásának nincs jelentősége, a magzatvíz hőmérséklete a testfolyadékok hőmérsékletével együtt változik.

Én nem mennék, mert érzékeny a bőröm és hamar leégek. De, aki bírja a strapát:)

2011. jan. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
68%

Szia!Én járok szoláriumba,az eddigi 2*20 perc helyett azonban csak 15 percre egyszer egy héten.

az orvosom nem ajánlja.

a magzatvíz 15 perc alatt nem melegszik fel egyáltalán és maxon megya hűtés is természetesen eu-s csöves a szoli ahová járok.

mindenki maga döntheti el mit tesz,én attól a 15 perctől új életre kelek-)ilyen télidőben a d vitamin nekem jót tesz

és ami nekem jó az a babának is jó.

nem kell hallgatni senkire a te felelősséged mit vállalsz és mit nem.sajnos ma is inkább a kettő helyett egyél a ne csinálj semmit mert terhes vagy és a légy igazi kismama elvek müködnek.

Én tornázni is járok eddig is jártam szolizni is járok mert eddig is jártam nyilván mindent annak fényében másképp csinálok hogy babám lesz.tERMÉSZETESEN MINDEZEKTŐL BAROMI JÓL ÉRZEM MAGAM!

16 hetes vagyok 2 kg-ot híztam,és igen update menüt eszek-)

de én biztos szivesen nézek most is és szülés után is a tükörbe!

2011. jan. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!