Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A most bevezetett, magzat...

A most bevezetett, magzat után járó családi adókedvezményhez az igazolást le is kell adni a munkáltatónak vagy elég megőrizni ha ellenőrzésre kerülne sor?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert most voltam dokinál és ha elég megőrizni az igazolást, akkor csak ezért nem mennék el hozzá. Ráérne 2 hét múlva is.
2011. jan. 9. 15:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a fénymásolatot kérték a férjem munkahelyén.
2011. jan. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A párom munkahelyén le kell adni.
2011. jan. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia. Nem kell leadni a 91.napos magzatról szóló igazolást. Én sem megyek emiatt hamarbb, mert Nekem is 2 hét múlva kell csak. Viszont jan22 ig el kell küldeni a többi papírt, hogy már a januári hónapban tudd érvényesíteni a kedvezményt. A dokis igazolást pedig meg kell őrizni és majd csatolod az adóbevallásodhoz.


üdv:34hkm

2011. jan. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Az orvosi igazolást a nyilatkozathoz nem kell csatolni, de az elévülési időn belül meg kell azt őrizni."

Idézet a formanyomtatvány magyarázó szövegéből.

2011. jan. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Bocs h nem a kérdésre válaszolok, de tudnátok nekem segíteni? pontosan miről van szó? mert nem hallottam még róla :S
2011. jan. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A most bevezetett családi adókedvezmény jár a magzat 91. napos korától már a szülőknek. Formanyomtatvány:

[link]

Igazolást a terhességről az orvos állit ki és 10.000 Ft kedvezmény jár az adóból.

2011. jan. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi az infót.
2011. jan. 10. 11:07
 8/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok.Bocsi,az offért,de tényleg nem veheti igénybe a párom a magzat utáni kedvezményt(16+3hetes),mert csak élettársak és nem házastársak vagyunk?Ti tudtatok erről,a kisfiunk után megkapja ő már 28hónapos és a csp is az ő nevére megy.Köszi a segítséget:-)

Üdv

Vera

2011. jan. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen, valóban nemkapja meg. Szerintem az benne a ráció, hogy házastársak esetén ugye a magzat a jog szerint a férjé, de ti csak élettársa vagotk. Ha megszületett és bekerül az apa az anyakönyve, onnantól válik csak a jog szerint az apjává a gyerkenek, addig te a szletéskor BÁRKIT emgjelölhetsz, hiszen nincs férjed, bárki lehet az apa. Márpedig akedvezmény csak az apának jár, az meg csak születés UTÁN válik a jog szerint tutivá.

Szóval ezért.

2011. jan. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bocs a félregépelésekért, azért remélem, kibogozható :-))
2011. jan. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!