Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lakcímmel kapcsolatos probléma?!

Lakcímmel kapcsolatos probléma?!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Gondoltam megkérdezem, hátha van valakinek hasonló tapasztalata. A helyzet: 34 hetes kismama vagyok, régen együtt laktunk a párommal, ezért a bejelentett lakcímem a XXIII. kerületben van, de most az a ház építés alatt van és még nem beköltözhető és nagyon úgy tűnik, hogy nem készül el mire jön a bébink, ezért jelenleg a XVIII. kerületben lakom anyuékkal. A terhesgondozásra végig a XXIII. kerületbe jártam, ott van a védőnőm is. A kérdés: Mivel én nem ide vagyok bejelentve, ha tényleg nem készülne el a ház és mégis ide jönne a baba, akkor mi történik, mert gondolom a lakcímkártyám alapján őt is a XXIII. kerületbe jelentenék be, ott keresne a gyerekorvos és a védőnő is? Szerintetek ezt hogyan lenne jó megoldani, jelentkezzek át a XVIII. kerületbe és akkor új orvos, új védőnő stb? Nem akarok új orvost azzal nem is lenne gond ellátna a jelenlegi, de a védőnői szolgálatot akkor lemondanám. Köszönöm ha valaki tud segíteni!
2011. jan. 12. 21:00
 1/3 anonim ***** válasza:

A baba lakcímkártyája ugyanoda fog szólni, ahol a Te állandó lakcímed van - legalábbis én ezt így tudom, és nálunk is ez volt.

Viszont, hogy melyik védőnőhöz illetve orvoshoz mentek, azt kérdezd meg a jelenlegi védőnődtől, hogy akkor ez hogyan lesz.

2011. jan. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A gyerekorvos nem fog keresni téged,mivel szabad orvosválasztás van oda mész ahova akarsz.Mivel XXIII.-ker-ben fogtok lakni,add le az ottani orvoshoz a Taj-számát majd.A védőnőnek meg mondd el,hogy mi a helyzet,mivel nem végleg költözöl el szerintem megérti,ha rendes mindegy,hogy hová mentek haza menni fog utánnad.
2011. jan. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy vagyok, mint te.

Nem számít, ha nem vagy bejelentkezve anyukádékhoz, de ott laksz, ezért az anyukád körzetébe tartozó védőnő az illetékes.

Nem az a lényeg, hogy mi áll a lakcímkártyán, hanem hogy hol tarrtózkodsz

2011. jan. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!