Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » SOS! Autóeladással kapcsolatos...

SOS! Autóeladással kapcsolatos probléma. Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy eladtam szept. 10-én a 24 éves autómat, ami nekem már nem érte volna meg, hogy megcsináltassam. Örültem is, hogy jött egy vevő, aki elvitte, mondván, hogy neki ismerősökön keresztül olcsóbból kijön a rendbehozás, és majd használni is fogja.

Meg is írtuk az adásvételit, én 5 napon belül le is jelentettem, hogy eladtam, ahogy kell.

Október elején hív a vevő, hogy nem sikerült mindenféle rajta kívülálló okokból átírnia (ki is futott bőven a 15 napból), írjunk új adásvételit.

Mondtam neki, hogy ha én már lejelentettem, hogy eladtam, nem tudok mit kezdeni a dologgal, nem írhatok új adásvételit. Nagy nehezen belenyugodott hogy akkor ő bizony meg lesz büntetve.

Ma megint hív... Hogy hiába mondtam neki, hogy a motor jó,(tökéletes motorral adtam el, és otthon Ő is kipróbálta, milyen szépen jár), most kiderült, hogy hengerfejes... Vagy elfagyott a tömítés... vagy ő se tudja, de az ismerőse azt mondta neki, hogy 85 ezer az alja, és annyit már nem ér meg a dolog. És hogy akkor írjunk egy olyan papírt, hogy az eladás nem tudom, milyen okból meghiúsult, és mivel még mindig az én nevem van a forgalmiban, menjek be az okmányirodába én kivonatni a forgalomból... Mert ő nagylelkűen nem hibáztat engem, nem is kér vissza pénzt, de ennyit tegyek már meg neki.


Jól gondolom, hogy csak meg akarja úszni az átírást + a magának köszönhető büntetését? Vérnyomásom az egekben...


2011. okt. 27. 14:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele, te eladtad, lejelentetted. Gondolom az adás-vételibe nem volt szó garanciáról. Azóta eltelt másfél hónap, eszedbe ne jusson belekeveredni. Nem kell nagy büntetésre számítania, szerintem 20-30 ezerből megússza a dolgot, ami az átírás elmulasztása miatt kap.
2011. okt. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Nincs semmi dolgod ne foglalkozz vele, mivel te már lejelentetted amúgy se lehet visszavonni tehát a bünti az megy az új tulajnak bármit csinál de ez ne a te problémád legyen.
2011. okt. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell a vevővel foglalkozni, eladtad,lejelentetted, te megtettél mindent. Nincs a kocsira se garancia,se semmi,simán meg akarja úszni az átírást.
2011. okt. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok szakértő, de:

Az adásvételibe ezért szokták beleírni az alábbiakat:

"Jelen, megtekintett állapotában"

"Eladó a jármű összes lehetséges hibájáról tájékoztatta vevőt".


Akkor mondhatnák ezt, ha olyan rejtett hiba derülne ki, amit bizonyíthatóan már neked is tudnod kellett volna...


Egy autó nem egyik pillanatról a másikra lesz hengerfejes. Egyrészt látszik a kipufogó füstjén, másrészt a motor sem olyan szépen jár.


"Elfagyott a tömítés". Baszus 1 hónap alatt akár az északi sarkot is megjárhatták vele. Ha másnap jelentkeztek volna, akkor még hihető. De eleve is szeptemberben még jó idő volt, tehát ez kamu ürügy...


Nyugodtan mondd meg, hogy 1 hónap után menjenek ahova akarnak. Egy hónap alatt egy autót tökéletesen szét lehet csapni. Szerintem nyugodtan be is kamuzhatod hogy beszéltél az ügyvédeddel, és nincs jogi alapjuk arra, hogy bármiért is visszacsináljátok az egészet... :)

2011. okt. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szerintem egyáltalán nem kell foglalkoznod a problémával. Ez ügyvéd nélkül is úgy van, hogy aki egy húsz évnél idősebb autót vesz, az gondolhatja, hogy kell majd költenie rá. Azért jóval olcsóbb, mint az új! Üzletet kötöttetek, megvette, az ő problémája az átírás, a karbantartás. Nem kell ezzel az üggyel tovább foglalkoznod.
2012. nov. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!