Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi az amit feltétlenül meg...

Mi az amit feltétlenül meg kell venni eg babának szülés előtt?

Figyelt kérdés
2011. jan. 13. 12:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Ágy, matrac, ruhák, pelenka, légzésfigyelő,cumisüveg, pipere.Ezek jutottak az eszembe.
2011. jan. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A légzésfigyelő nem egy létfontosságú elem. Nekem baba figyelőm van, ez a légzését nem figyeli. De valaki enélkül is megvan.

Szerintem vegyél pár rugit és body-t is: Olyat, ami 0-3 hónapos korig jó. Én azt mondom, hogy nem kell nagyon pici méretet venni, azt gyorsan kinövik, ha meg kicsit nagy rá...hát belenő:D

Vegyél ágyneműt is neki, de csak lepedőt. A kiságyra még nem kell feltétlen az a rácsra szerelhető párna ( bocs, külföldön élek, nem tudom, mi a magyar neve:S), mert még nem forog. Törölköző, ebből 3-4.

Babahabfürdő, és egy két pelenka, amit böfiztetésre használsz, és a baba alá teszel a kiskádba.

Vegyél egy két plédet is neki, különböző vastagságban.

Babahordozó, amiben hazaviszed a kórházból. Játékok még nem kellenek. Zenélő forgó sem. Cumi sem.

A kiságynál arra figyelj, hogy 8 cm-nél ne legyen nagyobb köz két rács között. (beszorulhat a feje)

Egy darab cumisüveg, ha véletlen tápozni kell. A mellbimbódra kenőcs, mert a kórházban már kisebesedhet.

(lanisol úgy hallottam otthon is van)

Bocs, hogy így össze-vissza írtam

2011. jan. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mi ezeket vettük meg.

Babahordozó (babakocsival), kiságy, matrac, ágynemű (akciós volt ágyrács védővel+baldachinnal)Pelenkázó lap, pelenkázó komód. Ruhából vettünk néhány 56-os méretűt és 62-est. Legyen néhány hosszú ujjú kombidressz, kiskabát, rugi. Vettünk fürdőkádat, kifogót és fürdőlepedőt is.Beszereztem kiszoknit is, ha esetleg karmolná magát, akkor rá tudjuk húzni a praclijára. Textilpelusból 10 db volt egy csomagban akciós. 1-es eldobható pelenkát és popsitörlőt, és egy cumisüveget, ha esetleg nem tudna szopizni. Mivel a mi babánk márciusi lesz, beszereztünk egy bundazsákot és egy babaoverált is, mert ki tudja, milyen idő lesz.

Kb. ezeket vettük meg, ami után nem szeretnénk már szaladgálni, ha megvan a baba. A kórházban megkapja apa a recepteket, amik a babaápoláshoz kellenek, mire hazajövünk, kiváltja a gyógyszertárban.

Ezek, amiket a védőnő is ajánlott.

Vettünk néhány olyan dolgot is, ami nem feltétlenül fontos, de nekem így könnyebb lesz. Ilyen pl. egy 10 literes kis vödör, amibe a fürdő vizét hozom majd be, mivel a szobában fogom fürdetni. Beszereztem egy 1 literes kis edénykét is, amiben csak az ő vizét fogom forralni.

Légzésfigyelőt nem vettünk, mert drága, és eddig 4-ből 3 ismerősöm nem volt vele megelégedve, mert besípolt az éjszaka közepén 3x, és a baba meg nyugodtan aludt tovább nagyokat szuszogva.

30+4 hkm

2011. jan. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!