Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16 hetes terhes vagyok ha a...

16 hetes terhes vagyok ha a meglátásom szerint a Védőnő nem jól végzi a feladatát választhatok másikat egy másik városban vagy bízzam magam egy olyan "szakértőre" aki ezek szerint mégsem érti a dolgát?

Figyelt kérdés
2009. febr. 1. 02:36
 1/10 anonim ***** válasza:
29%

Én a helyedben nem választanék semmilyen védőnőt. nem is kötelező. hordd inkább a gyereket te rendszeresen gyermekorvoshoz. a védőnők általában túllihegik a dolgokat, beleszólnak olyan dolgokba, amibe egyáltalán nem kéne, mert az anya ösztönösen tudja. ja, és emelett sokuk legalább olyan okosnak érzik magát, mintha elvégezte volna az orvosit. nekem tuti nem lesz védőnőm, nem szeretem a ha vki a seggemben van, és osztja az észt.

és most elnézést, ha valakit megbánottam.

2009. febr. 1. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos kötelező a védőnőhöz is elmenni, szükség van a pecsétjére. Amúgy nem kell betartani a védőnő utasításait. Elmész hozzá elmondja a mondókáját, te meghallgatod, és ennyi. A dokid úgyis megmondja hogy mikor mit kell csinálni, ha meg magától nem mondja, akkor kérdezz rá azokra a dolgokra amikben nem vagy biztos.

Igazából nem is tudom, hogy miért kell még védőnőhöz is járni, nagyon ritka lehet az olyan akinek valami haszna is van. Az enyém is csak azért van, hogy egyel kevesebb munkanélküli legyen.

2009. febr. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én úgy tudom, hogy a védőnő a lakhelyed szerinti. Tehát nem választható. A pecsétjére és a vizsgálataira szükség van, max az egyéb infókkal nem foglalkozol. Én is mindg meghallgatom, aztán ennyi.

Boldog babavárárást :)

38 hetes

2009. febr. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szió!


Én úgy tudom, hogy igenis együtt kell működni a védőnővel, kötelező a gyereket 6 éves koráig hordani hozzá - mármint hivatalosan.


Az első védőnőnk katasztrófa volt: sose jött (8 hónap alatt 3x, mikor legalább 11x kellett volna), ha jött, akkor is csak a tankönyvi szöveget nyomta, össze-vissza beszélt, nem volt egy normális tanácsa. Le akartam váltani és utánajártam, hogy lehet-e. Egy védőnő ismerősöm azt mondta, hogy le lehet váltani. Nálunk a kerületi fővédőnőhöz (lehet, hogy a titulus nem pontos) kell egy kérvényt benyújtani, melyben leírod, hogy nem tudsz együtt működni bizonyos okokból a körzetileg hozzád tartozó védőnővel és szeretnél váltani. Ez a védőnődre semmilyen káros hatással nincs amúgy. Azt mondták, hogy mindig jóváhagyják ezeket a kérvényeket.


Ja, szerencsémre nyugdíjba vonult a régi védőnőnk és az újat nagyon szeretem. Hasznosak a tanácsai, imádja a babákat (köztük az enyémet is), a kislányom már az első találkozáskor "beleszeretett", nem tankönyvi dolgokat sorol, mindig egy-két kedves szava hozzánk, bíztat, dícsér stb. Szóval ezzel csak annyit akarok mondani, hogy IGENIS vannak jó védőnők és ha nem vagy megelégedve a mostanival, akkor válts, még akkor is, ha mások szerint nem lehet. Járj utána te is!


Boldog babavárást és jó váltást! :)))

Zita

2009. febr. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
De elég csak négyszer elmenni hozzá (mert 4 pecsétre van szükség). Aztán mikor megszültél utána még fog egyszer-kétszer (ha szerencséd van, csak ennyiszer) kimenni hozzátok, utána talán békén hagy. Sajnos nem lehet választani, én sem vagyok az enyémmel megelégedve, főleg mert már nyugdíjba kellett volna mennie, őskori tanácsokkal próbál meg ellátni. pedig csak egyszer voltam nála, többször nem is megyek.Nekem elég az egy pecsét, mivel ha korábban szülsz, akkor egy kell csak. Nekem pedig hármasikreim vannak, úgyhogy elég lesz biztosan. És mivel veszélyeztetett vagyok, ki se mozdulhatok itthonról, feküdnöm kell. Nincs nekem szükségem arra a pár órás várakozásra a semmiért nála. (és persze állva,mert ülőhely talán 4 van). Aztán úgy is el kell költöznünk,mert kicsi a lakás, és akkor mást kapok. (már bocsi, hogy így leírtam a saját történetemet, de engem is idegesít, hogy kötelező a védőnőhöz járni, és nem lehet választani)
2009. febr. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

Nem a védőnőtől kell a négy pecsét! A TGYÁS feltétele, hogy legalább négyszer (koraszülés esetén egyszer) részt kell venni terhesgondozáson, amit a nődoki csinál. Ezt ugyan bevezeti a kiskönyvbe, de ezt, mint igazolást nem fogadják el. Vagyis a szülés előtt a nődoki kiállít egy igazolást, hogy nála négyszer megjelentél terhesgondozáson.

Nálunk a védőnő mindig ott van, amikor megyünk a gyerekdokihoz tanácsadásra, szóval ha tudsz is váltani, akkor is találkozni fogsz vele.

2009. febr. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
33%
Ki mondta és hol van leírva, hogy kötelező a védőnő? Egyáltalán nem kötelező. Semmi nem kötelező a terhesség során. Az orvosi négy pecsét is csak az anyasági támogatáshoz kell és nem a TGYÁS-hoz, ami egy egyszeri juttatás, 2007-ben volt 60 ezer körül, most nem tudom mennyi.Én egyáltalán nem fogok a védőnővel foglalkozni.
2009. febr. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%

Kedves Utolsó!

Abszolút igazad van, összekevertem a TGYÁS-t az anyaságival. Bocsi.

Abban is igazad van, hogy sehol nincs leírva (legalábbis én már vagy egy órája keresem a jogszabályi kötelezést) nem kötelező igénybe venned a védőnői szolgálatot, viszont az helyi önkormányzatnak kötelessége védőnői szolgálatot létrehoznia (fenntartania) és a védőnőnek kötelező a tanácsadás, családlátogatás. A védőnő azért kapja a fizetését, hogy az édesanyák várandósságát végigkísérje, valamint a 0-6 éves gyermekek gondozását elvégezze.

Ebből szerintem egyenesen következik, hogy ha te megtagadod az ellátást, akkor a védőnőnek kötelessége jelentenie ezt a tényt a háziorvosnak és a gyermekjóléti szolgálatnak. Plusz ha veszélyeztetve érzi a gyereket, akkor hatósági eljárást kell kezdeményeznie.

Nem hiszem, hogy bárkinek is szüksége van erre.


Kedves Kérdező!

Beszélj négyszemközt a gyerekorvossal. Lehet, hogy nem csak neked van problémád az adott védőnővel. Ha csak neked, akkor kérvényezheted, hogy másik védőnőhöz járhass, vagy egyszerűen meghallgatod és nem foglalkozol vele. A neten rengeteg olyan fórum van, ahol védőnők válaszolnak a feltett kérdésekre, ha bármilyen kétséged van a saját védőnőd szakértelmét illetően.

2009. febr. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
szia!A védőnőhöz járás nem kötelező,elég ha kiállitja a kiskönyvet,én még ezenkívűl 1 -szer voltam nála aztán szoltam neki ,hogy nem látom értelmét ennek az idejárkálásnak,mire azt mondta,hogy nem gond ,és aláíratott velem egy nyilatkozatot,miszerint nem tartok igényt a szolgálataira.És ennyivel el is lett rendezve.A pecsétek meg tényleg az orvosodtól kellenek majd,én is utánanéztem ennek.
2009. febr. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálunk a védőnő, a nőgyógyászom is mind azt mondták, hogy a védőnő pecsétjére van szükség a kiskönyvbe. Bár lehet itt másképp működnek a dolgok, hisz annyi mindent hallottam már az egész terhességgel kapcsolatban, ami nálunk pl. teljesen másképp működik. Pedig még csak 14 hetes vagyok. na, mindegy, én terhesgondozásra sem járok, én az orvosomhoz járok magánrendelőbe. És már tőle is van egy pecsétem, meg a védőnőtől is, meg itthoni dokimtól is van egy pecsétem.

Hármasikres kismama

2009. febr. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!