Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan kismama aki...

Van itt olyan kismama aki pánikbetegséggel küzd vagy küzdött terhesség idején? Talált valami megoldást ami segített? SOS!

Figyelt kérdés
2011. jan. 14. 11:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Én pánikbeteg voltam már a terhesség elején is. Az első időszakban még a nyugi bogyómat is szedtem, mert nem tudtam, hogy terhes vagyok.

Az utóbbi időben nem volt semmi tünetem, annyira leköt a babavárás, hogy nem volt időm "pánikolni". :)

Sokat vagyok társaságban, mindig teszek veszek, és mindig nyugtatom magam, hogy most nem szabad pánikolni, mert nem tesz jót. Eddig minden oké volt. Van, hogy elkap a szorongás, de akkor elkezdek babaruhát hajtogatni, meg takarítani. Énekelgetek a babának, meg babás könyveket, honlapokat olvasgatok.

2011. jan. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Bár mi még csak most tervezzük a babát, nemrég nekem is volt egy elég húzós szorongós, pánikos időszakom! Egyszer csak jött a semmiből! Meg is ijedtem,hogy hogy fogok én így babát vállalni.

Én nem kezdtem el gyógyszert szedni, mert tudom,hogy csak tűzoltás és ha terhes leszek úgysem szedhetem. Nekem a legjobb terápia az volt,hogy elfogadtam ezt az egészet. Amikor már hetek óta ment a dolog, és minél jobban próbáltam elterelni a figyelmem,annál rosszabb lett, akkor eldöntöttem,hogy elfogadom ezt a dolgot. Végig gondoltam, hogy na és mi van akkor, ha szorongok? Kapok azért levegőt? Igen! Lehet így is élni? Igen! Vannak, akik halálos betegek! És elkezdtem ezt mondogatni. Sőt, elkezdtem színészkedni,hogy mások ne vegyék észre. Ha szorongtam, akkor is próbáltam beszédbe elegyedni valakivel, nem mutatni,hogy nagyon rosszul vagyok. És nem hiszed el, de jobb le. Mára már hála Istennek, se szorongás, se pánik és végre az alvókám is megjavult, mert azzal is komoly gondok voltak. Szóval eldöntöttem,hogy ha Isten ne adja előjönne a terhességem alatt, akkor is tudom majd kezelni. Mert akkor meg azt fogom mondogatni magamnak,hogy a gyerekemnek szükségem van rám, és oké,hogy néha jön egy kis szorongás, meg görcs, de azért tudok anya lenni, el tudom látni majd, mert el kell látnom.

Szóval amíg tudsz levegőt venni, és nincs "komolyabb" egészségügyi bajod, addig nincs nagy gáz!

2011. jan. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Olyan emberekkel kell körülvenni magad akik nyugodtak és pozitívan hatnak rád. Nekem ez segített. Teljesen elvonultam, elzárkóztam azoktól az emberektől, helyzetektől amelyek szorongást keltettek bennem. Még így is nagyon nehéz volt egyébként orvossal is jó erről beszélni (lehetőségekről - pszichoterápia, gyógyszerszedés..)Remélem segítettem.
2011. jan. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!