Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16 hetes terhes vagyok és...

16 hetes terhes vagyok és sokszor érzem, hogy hol a bal, hol a jobb oldalán a méhemnek, hol középen megjelenik egy 2 cm átmérőjű csomó, keményedés. Már a baba porcikáját érzem, vagy ilyen a méhfal megkeményedés? Első terhességem.

Figyelt kérdés
2009. febr. 1. 14:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Inkább a baba lehet.

A keményedés egészen másmilyen, olyankor a has alja totál bekeményedik (mintha fel lennél fújódva) és feszül is. Elég kellemetlen érzés.

Eleinte én is "csak" kis puklikat láttam a pocakomon, amik eltűntek, ha hozzájuk értem, én is a babóra gondoltam. Most már mozog is...

Szerintem neked is kinyomja valamijét, a popsiját vagy a kobakját.

2009. febr. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
16 hetesen szerintem korai, hogy ilyen formában érezd a babát. Nekem is van egy puklim, amit sokáig 'dédelgettünk' a férjemmel, aztán kiderült, hogy csak egy izomcsomó a méh falán, ártalmatlan mióma. Most nem azt mondom, hogy neked is ez van, csak korainak gondolnám az ilyen tüneteket.
2009. febr. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia, nekem is pont ilyesmi volt amit leírtál, főleg reggel, kemény kis gömb, de nem éreztem amúgy semmit, csak a kezemmel tudtam kitapintani, és én is 16-17 hetes voltam. Sőt nekem volt olyan ha odatettem a kezem "elvándorolt", szerintem a baba lesz az, mert a keményedés nem megy át egyik helyről a másikra, de nagyon furi volt nekem is!

Boldog Babavárást! 22 hetes kismama

2009. febr. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!