Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen problémát okozhat a...

Milyen problémát okozhat a keményedés? Normális, hogy 26 hetesen már van? (Azthiszem) Miből érzem, hogy ez keményedés, és nem a babám feszíti magát, mi a különbség? Nem tudom mit mondjak az orvosomnak, keményedek, vagy csak a baba tolja ki magát?

Figyelt kérdés
2011. jún. 19. 16:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Erre én is kíváncsi vagyok, nekem 24/24 kemény a hasam, ha megfogom vagy enyhén megnyomom. Amikor sokat sétálok, akkor egy ponton állandóan befeszül, fáj is, mintha vakbélgyulladásom lenne - azon a helyen. Nem tudom mire vélni.

22hkm

2011. jún. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Amiről az első ír, az a keményedés , amikor "befeszül" a has. Olyan, mintha felüléseket végeztél volna és azon a helyen nagyon húzódna minden. Amikor a baba "kitolja" magát, az is egy külön érzés, akkor valahogy azt érzed hogy "csak" ficánkolódik.

De egyébként a 26. héten már természetes a keményedés, csak ne legyen túl rendszeres. Nődokival konzultálni ezügyben:)

2011. jún. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A keményedés nem okoz problémát, teljesen normális jelenség.

Amint írták, ha nem nagyon-nagyon gyakori, akkor nem jelent veszélyt. (A veszély az lenne, hogy beindul a szülés idejekorán.)

Második babámmal már a 20. héttől keményedtem, 38-on született (de az első is, pedig akkor nem volt sok keményedés).

Ha a baba feszíti magát, akkor nem keményedik be az egész hasad.

Keményedéskor egy külső megfigyelő is rátéve a kezét érzi, hogy a hasad, mint a kő (tehát kemény :o) Keményedéskor a baba sosem mozog, hanem mintha megmerevedett volna.


Nem hinném, hogy nagyon erős keményedésed lett volna, mert az tényleg egyértelmű lesz majd. Napjában néhány nem gond. Ha esetleg a keményedéshez fájdalom társulna, akkor kell orvoshoz sietni, de minden esetre azonnal pihenni.


Jó babavárást!

2011. jún. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én a keményedést úgy írnám le, hogy egy focilabda lesz a hasad helyén, kőkemény az egész.

Nekem csomót kellett pihenni, mert elég sok volt már 22 héttől. Igyál sokat-normálisan, nem erőltetésre gondolok, és ha séta közben keményedsz, vegyél vissza a tempóból. Nekem a dokim elég sokat parázott e miatt, rövidült is mondjuk a méhszájam, de másik doki meg csak legyintett az egészre a rövidüléssel együtt

Napi pár midenesetre tuti nem nagy ügy.

2011. jún. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát a Ti leírásaitok szerint,akkor nekem is keményedésem van,nem a baba játszik velem.Nektek is kellemetlen feszítő érzés,vagy az már baj,ha olyan?
2011. jún. 20. 09:24
 6/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nekem folyamatosan kellemetlen érzés, aminek nem kéne lennie, hiszen a terhesség ennyi idősen (22.hét) már fájdalmak nélkül jár. Legalábbis doki szerint. Nálam nincs gond, arra fogta, hogy marha erős hasizmom van, és az fáj, mert nő a baba, tolja kifele magát, mozog, és az izmaim meg tartják folyamatosan. Nekem még a pocakom is csak hanyatt fekve látszik, állva, ülve, oldalosan egyáltalán nem.
2011. jún. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

3. vagyok.

Mostani kommentedből még egy harmadik dologra gondolok.

Van egy olyan fajta "érzés" is, amikor folyamatos kellemetlen húzódást érzel, ez a hasad bármely pontján előfordulhat, nekem leggyakrabban az alhasamnál volt, vagy a mellem alatt. Ilyenkor a méhet tartó szalagok tágulását érzed, és ha a bab hirtelen nagyobb növekedésbe kezd, akkor érezheted.

Ez sem keményedés, sem a baba...


Hát nehéz így látatlanban megmondani, de majd kiismered z érzéseket biztosan! :o)

2011. jún. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!