Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek hogy jogosult...

Mit tegyek hogy jogosult legyek a tgyásra és gyedre?

Figyelt kérdés

Összezavarodtam, remélem tud valaki biztosat mondani!

December 31-el elküldtek a munkahelyemről, azóta passzív táppénzen vagyok és perelem őket mert jogtalanul küldtek el (kismama voltam már). A per még sok hónapig húzódhat sajnos, de jan végén lejár a passzív táppénz, és mivel szeretném ha lenne biztosításom fizetném a tb-t magam után, de csak akkor ha ez jogosít tgyásra, gyedre később. Sajnos munkaviszonyt nem létesíthetek máshol a per miatt. Munkanélkülire így nem tudom elmehetek-e.

Ha nyerem a pert visszamenőleg helyreállítják a munkaviszonyom, akkor nem lesz gond. Viszont ha nem nyerem, ki kell fizetnem a milliós perköltséget és még lehet a tgyás se jár - ezt szeretném elkerülni mert a 2010es jövedelmem alapján elég szép összeg lenne. A baba amúgy aug elejére várható.

Mit tennétek a helyemben?


2011. jan. 15. 14:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát milliós perköltséged biztos nem lesz, ezen ne aggódj :)


De hogy a kérdésre is válaszoljak, nagyon sajnálom ami történt. Amit meg tudsz tenni, hogy személyesen menj be az OEP-hez, és egy ablaknál személyesen (Ne telefonon, ne levélben, ne e-mailben) mondd el, hogy mit történt veled, és mondja meg, mit tegyél, hogy biztosított lehess, és kaphass ellátást! (írd fel a nevét is, akivel beszéltél).

2011. jan. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem dec. 11-ig volt munkaviszonyom, 12-től elmentem passzív táppénzre. Ez most járt le 10-én. 11-től munkanélkülin vagyok. Márc. 7-re vagyok kiírva, és minden megillet. Fogok kapni tgyást és gyedet is. Mivel tényleg a 2010-es jövedelmet veszik alapul. Amíg munkanélküli járadékra jogosult vagy, addig kapsz tgyást, gyedet is. Gond akkor van, ha már nem kapsz járadékot és akkor szülsz, mert akkor már nem vagy biztosított.

Remélem segített.

2011. jan. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én is erre gondoltam, hogy muszáj lesz bemenni, mert mindenki mást mond :/

Sajnos könnyen lehet milliós, mert pl alap hogy a vesztesnek ki kell fizetni a bíróságnak az illetéket, ami az éves bérem 6%a ez már majdnem a millió felénél van mert elég jó fizetésem volt... :(

2011. jan. 15. 15:05
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a pozitív példát, kicsit megnyugtató :)
2011. jan. 15. 15:06
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! Érdeklődd meg, hogy a per miatt jogosult lehetsz-e munkanélkülire, mert ha az alatt szülsz, akkor kaphatsz tgyást és gyedet is.

Engem is kirúgtak terhesen /nem pereltem, biztos igazuk volt/, voltam passzív táppénzen, majd munkanélkülin és az alatt szültem, így minden ellátás megillet. Még mindig gyeden vagyok nyárig.

Arra azért majd figyelj, ha felvesznek munkanélkülire, hogy ha majd egyszer lejár a tgyás-od akkor előbb jelentkezz vissza munkanélkülire és úgy igényeld a gyedet, ha nem így teszel nem fogsz gyedet kapni.

Ha bármi kérdésed van még, írhatsz privit.

2011. jan. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is úgy csináltam, mint az utolsó!
2011. jan. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi, letisztázom az ügyvéddel és az OEP-pel mielőtt beadjuk a keresetet (holnap reggel kell).
2011. jan. 16. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!