Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek mikor jött elő az...

Kinek mikor jött elő az anyaság és milyen érzéseket váltott ki a baba érkezése?

Figyelt kérdés
2009. febr. 1. 19:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi vagyok, mert 1. babámat várom és nem tudom magam anyaként elképzelni.
2009. febr. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
hát én már 18 éves korom óta nagyon vágyom egy babára, de csak most, 26 évesen sikerült. (nemsokára megszületik) Aztán lehet jobb is hogy nem akkor vágtam/vágtunk bele, így aztán tényleg kiélhettem magam, és most pedig 100%-ban felkészülhettem az anyaságra
2009. febr. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát nekem már az első terhességem alatt előjött,repestem a boldogságtól,hogy anya lehetek.Viszont negatív tulajdonságokat is hozott elő belőlem,ami tudom,hogy nem szép dolog,de nem tudok rajta változtatni.Nem szeretem a babámat senki kezében látni,csak a pároméban,vagy anyukáméban.Főleg azt utálom ha anyósomnál van.Nem vagyunk jó viszonyba,nagyon igazságtalan anya a gyerekeivel,és én ezt nem tudom elviselni.Sőt, a mi gyerekeinkkel is kivételezik,egyiket jobban szereti és ezt eléggé feltűnően ki is nyilvánítja.Kerüljük a társaságát ha lehet.És persze az állandó aggódás,ami már talán nem is fog elmúlni.Mert mindig van min.Amúgy szerintem a legnagyobb boldogság az életben mikor gyerekünk születik.
2009. febr. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én úgy terveztem hogy majd egyetem alatt.Ahoz képest még 18 se vagyok és mindjárt szülök.Örülök a picinek,de néha elszomorodok,hogy nem leszek jó anyukája és hogy elvesztettem a fiatalságom,a karierem.Ettől függetlenül alig várom hogy megfoghassam.

34hetes kismama

2009. febr. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szija:) én 19 éves vagyok amikor megtudtam hát igen majdnem szörnyet halltam:)!Na de azóta másként van alig várom hogy velem legyen ölelgessem puszilgassam csodálatos:)Üdv:3hónapos kismami
2009. febr. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én még csak 12 hetes babás vagyok, de a "terveimben" így szerepelt.( nem pénz é ilyenek) 18 éves voltam mikor volt az eljegyzésünk(2000-ben) 2008. augusztusban esküvő 11 év ismeretség után, de én csak most éreztem magam úgy, hogy most már nagyon szeretném. Karácsonykor derült ki, hogy lesz babánk, gondolhatjátok nagyon örül mindenki. Én szeretnék jó anya lenni, olyan mint az én anyukám és nagymamáim.

27 éves kismami

2009. febr. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia,


Első manót is szerettük volna, a mostani is tervezett, tehát az, hogy anya legyek, megvolt bennem. Nem voltam az a pocakhoz beszélő éneklő, de mindig simogattam, és nagyon szívesen beszéltem a mocorgásairól, stb...

Amikor megszületett a nagy fiam ( picur még odabent :D), és a hasamra tették, na akkor öntött el valami nagyon jó érzés, hogy ő az enyém, belőlem és az apjából lett :) és elpityeredtem :) Szerintem itt éreztem magam először, na és azóta sokszor anyának :)

Jah, és soha ne hasonlítsd magad más anyukákhoz, hogy Te milyen vagy, jobb vagy rosszabb, mindenki más:)

2009. febr. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én 25 éves voltam, mikor vártuk az elso, tervezett babát...Nagyon orultem, készultem rá, de egyben tartottam is tole, mert nem szoktam mások gyerkoceivel gugyogni, és nincs is a kornyezetemben nagyon baba. A barátnom fél évvel elottem szult, féltem megfogni a kicsit, nehogy kárt tegyek:) Teljesen tapasztalatlan voltam. Ráadásul váratlan császárral végzodott a szulés, a kisfiamat csak 6 órával késobb láttam...de az volt az a pillanat, és csak bogtem volna:)A kórházban még bénáztam rendesen, már ami a teendoket illeti, de ezt nehezítette a császáros fájdalom is.Miután hazamentunk, azóta érzem, hogy sínen vagyunk és magabiztos lettem, és anyuka, mert végre magam gondoskodtam a pici fiamról:)és már 10 hónapja kelek hozzá éjjel, nem egyszer, nem kétszer, néha fáradt vagyok, de mikor hozzám bújik, rám mosolyog a torpe, akkor csak arra gondolok, hogy nem csak neki van rám szuksége, de nekem is orá:)
2009. febr. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 25 éves vagyok és tervezett baba:)! Május közepére várjuk de én hihetetlen boldog vagyok már most hogy van nekem:D! Sokszor nemtudok betelni vele annyira imádom pedig még az arcát sem látom meg sem fogtam de mikor elkezd mocorogni a pocimban és látom ahogy forgolodik elkap a sirás:)! Rengeteget beszélgetek vele!

Én is kicsit félek mint más hogy milyen anya leszek mert én sem igazán fogtam másnak a babáját de szerintem mindenki belejön:)!

Már nagyon várom hogy a kezembe tarthassam a kicsi fiúnkat pedig még van idönk:)!

Boldog babavárást mindenkinek!


24 hetes kismama

2009. febr. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem már két hónapos a fiam, de sokszor még most is nehéz felfogni, hogy ő az én gyermekem. Imádom, ő a mindenem, ha a nagymama van vele egy-két órát már nagyon hiányzik, de valahogy akkor sem érzem magam annak az ősanyának, nem vagyok az az anyatigris.
2009. febr. 2. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!