Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Írna nekem olyan 35 feletti...

Írna nekem olyan 35 feletti kismama, aki jó vizsgálati eredményei miatt kihagyta az amniocentézist?

Figyelt kérdés
2011. jan. 18. 14:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia..:)

39 éves vagyok és 28 hetes várandós.

Én nem vállaltam az amniót,mert minden eredményem jó volt,csakis a korom és az orvosi protokoll miatt ajánlották!

12-18 hétig minden vizsgálatot Debrecenben végeztek,genetikai uh-ok ,négyes vérteszt...

minden nagyon rendben volt és van most is...

Nem vállaltam a vetélés kockázatát ezért!

Mivel volt vetélésem 2 hetente járok uh-ra ,minden jó ütemben halad.

Bizok az eddigi eredményekben és az orvosomban,aki egyetértett a döntésemmel!

Minden jót kívánok Neked!

Ha van kérdésed ,írj nyugodtan!

2011. jan. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a válaszodat. Igazából engem az borít ki, hogy 2 orvos 3 félét mond. A saját dokim szerint, ha jók az eredményeim, nem indokolja semmi az amniót. Erre a terhesgondozó orvos - sajnos muszáj oda is járnom - csak hümmög. Az uh-s doki meg egyenesen kijelentette, ha olyan hülye vagyok, hogy nem vizsgáltatom meg magam, akkor Ő nem is vállalja a 18 hetes uh-ot. Más jó uh-s meg nincs a környéken. Jó lenne, ha legalább Ők egyetértenének. De olyan ez is, mint az influenzaoltás. Kérlek írj, ha van erről véleményed.

2011. jan. 18. 15:39
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló vagyok...

igen,tudom megy az egymásra mutogatás és az orvosok nem vállalják a felelőséget ezért,nem beszélnek egyértelműen.

De azt,hogy az uh-os doki ilyet mond az durva!!!

Ő sem Isten én a helyedbe helyre raknám az biztos,döntéstől függetlenül!

Neki az a feladata.hogy a legjobb tudása szerint elvégezze a munkáját és neked pedig jogod van a döntéshez!

A vizsgálathoz is jogod van!

Szerinte az orvosod,ha megbízol benne teljes mértékben segíteni fog....szerintem rá hallgass és persze dönts a saját belátásod szerint!

Amikor én voltam a vérteszt eredményéért,akkor beszélgettem kismamákkal,akik amnióra vártak.

Akik ott voltak,és vállalták a beavatkozást mindenkinél találtak valami problémát ,ami indokolta az amniocentézist.

Én is vállaltam volna ha bármi is utalt volna,arra ,hogy baj van.

De csupán a korom miatt nem!

És utána megis erősitette más orvos is a döntésem helyességét!!!

Minden jót kívánok!

2011. jan. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Még egyszer köszi a választ. Megerősítettél a döntésmben.

Amúgy én is 39 éves vagyok, csak én az 5. babámat várom:)

2011. jan. 18. 15:55
 5/8 anonim ***** válasza:

Gratulálok:)

Te még tőlem is bátrabb vagy!

Értem a gyerkőcök számát ezen én még ettől az egyszem bébitől is bevagyok gyulladva,de nagyon várom már!:)))

Sok boldogságot kívánok Nektek!

2011. jan. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Épp hogy betöltöttem a 35. évemet, amikor a Down kór szűrések (vérvételek) zajlottak. Az első arány neg. lett (1:560-hoz -> a határ 1:350 volt koromnak megfelelően), mégis azt mondták, hogy 1:1000-hez lett volna a megnyugtató. El nem tudom mondani, hogy milyen izgalmakat okoztak ezzel sok-sok hétig. Míg azért volt időm ki"nyomozni", hogy is van ez az amnio...

Annyit tudni kell, hogy aki betölti a 35. évét, annak ajánlaniuk kell a vizsgálatot. Akkor is, ha jók az eredmények. Az orvostudomány még mindig csak itt tart. Semmi sem 100%-os. Naponta szinte összeomlottam a döntés felelőssége alatt. Majd a döntő lépésre akkor szántam el magam (miszerint NEM MEGYEK), amikor az éppen esedékes UH-on jelentem meg a körzeti kórházban, egy hölggyel beszélgetésbe elegyedtem és bizony arról számolt be, hogy babát szeretnének, ugyanis az amnio után 2 órán belül elvetélt...

Természetesen mérlegelni kell saját magunkban, hogy mik a kockázati tényezők... nálam még a mióma volt, amiért nem vállaltam be, másra nem igazán tudtam fogni.

Majd erre meglett az integrált (4-es) teszt - második vérvétel eredménye, ami viszont kitűnő lett. Alig vártam már, hogy a 24. hetet elérjem. Onnan nincs visszaút. Semmilyen formában...

Tehát jók lettek (mondhatni) az eredmények, NEM VÁLLALTAM BE!

Én is vártam nagyon, hogy valaki segítsen dönteni, mindhiába. Kivéve a kórházak, ahol az amniot végzik, természetesen ott emellett kampányolnak.

Egy dolgot kivéve. A Géndiagnosztikán voltam 18. heti genetikai uh-on, ahol genetikus nézte meg eredményeimet és bizton állította, hogy ő maga nem tanácsolná ilyen eredmények mellett az amniot.

2011. jan. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

21:22 vagyok

a második gyermekem

2011. jan. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm a választ. Amúgy én is a Géndiagnosztikán csináltattam a 12 hetes kombi tesztet és uh-ot. Ők nekem sem ajánlották az amniót.
2011. jan. 19. 07:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!