Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Méhnyakrák szürés az fáj? És...

Méhnyakrák szürés az fáj? És hogyan csinálja a doki?

Figyelt kérdés
Ezt minden terhesnél megcsinálják?
2009. febr. 2. 17:48
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Ezt találtam: Magyarországon a citológiai rákszűrés alkalmával nem végeznek automatikusan HPV-vizsgálatot. Megismételt ASCUS, P3, illetve LSIL eredményű citológiai vizsgálatot követően javasolt csak a vírus szűrése. (P1-P5 megnevezéssel jelölik a méhnyak elváltozásainak stádiumát.)


A méhnyakrákszűrés rutin vizsgálat, mely során, a nőgyógyász a méhnyakból kis kefe segítségével ún. citológiai mintát vesz, ami minimális kellemetlenséggel jár. Ez kenet formájában eljut egy citológiai laboratóriumba, ahol azt mikroszkóp alatt megvizsgálják, és olyan sejteket keresnek, amelyek rákmegelőző vagy rákos elváltozásra utalhatnak.


Sajnos az eljárás nem tökéletes, és előfordulhatnak olyan esetek, amikor a rákos betegség kialakulása már elkezdődött, azonban a kenetben mégsem látják az elváltozásokat. Ezeket álnegatív eredményeknek nevezzük. Ennek ellenkezője is előfordulhat, hogy kenet alapján tévesen merül fel a rák gyanúja, holott valójában a betegség nincs jelen.

Egyébként a kenetvétel nem fáj, picit kellemetlen. De ki az, aki szereti, ha egy idegen muki odalent turkál?:)

2009. febr. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem fáj!!! Megcsinálja,mert gondolom neked még nem csináltak!? De amúgy is évente 1* megkéne csináltatni! felfekszel megvizsgál aztán egy pálcikával leveszi a kenetet,semmiség nem is érzed!
2009. febr. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Még nem voltál citológián?

Minden terhesség megállapításánál csinálnak citológiát, sőt a terhesség alatt még egyszer majd, és szülés után évente 1X el kell menni, hogy megelőzd a bajt.

Bemész a dokihoz, deréktól lefele levetkőzöl, felvekszel a vizsgálóasztalra, a doki a hüvelyedbe vezeti a "kacsát", egy fém eszköz, amivel kicsit szétnyitja a hüvelyed, és egy hosszu fülpálcikával mintát vesz a méhnyakról. Nem fáj, de érezheted kicsit kellemetlennek, de 2 mp-ig tart csak. Utána megvizsgál kézzel is, és kész vagy, mehetsz öltözni.

2009. febr. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Így van, nem fáj! Javaslom, hogy ahogy "feldugta" a méretednek megfelelő tágítót (hogy hozzá férjen szépen a méhnyakhoz), onnantól számolj el 10-ig szép lassan, hidd el 7-nél már kész is vagy! :) Ne félj!
2009. febr. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi a nyugtatást
2009. febr. 2. 18:50
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
Viszont utána egy picit vérezhet, de nem ijesztgetés miatt írom (mert amit az előttem szólóak írtak, mind úgy van, tényleg nem fáj, csak kellemetlen), hanem hogy ne ijedj meg, ha lenne egy pici vérzés. Nekem is megcsinálták, hiába tiltakoztam, hogy nekem már megcsinálták júliusban, akkor is. Most vagyok 14 hetes.
2009. febr. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%

Kösz a lepontozást Valaki észlény...

Téged biztos nem bíztatott senki, mikor először mentél, mert olyan zseni vagy, hogy egyből tudtad, mi fog történni... :S

2009. febr. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Meg volt és nem is volt olyan szörnyű.
2009. febr. 3. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!