Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hova kell járnom terhesgondozó...

Hova kell járnom terhesgondozóba és védőnőhöz?

Figyelt kérdés

Vidéken élek, ahol nincs vérvétel+semmi ilyen. De védőnő van.

Akkor terhesgondozóba a legközelebbi városba, védőnőhöz pedig a faluba fogok járni?

Amúgy fogadott orvosom van, számít ez valamit?

Hogy mennek ezek a dolgok?


2009. febr. 4. 12:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, védőnőhöz a faluba fogsz járni. Ha van fogadott orvosod, akkor terhesgondozóba elméletileg nem kell járni. Nekem is mondták a védőben, hogy menjek, aztán az orvosom azt mondta, hogy már annyiszor elmondta a védőnőknek,hogy feleslegesen küldik a kismamákat. Ő is bele tud pecsételni a könyvbe, nekem meg ő is tud válaszolni minden kérdésemre. Állítólag sokan vannak abban a tudatban, hogy járni kell.KÉrdezd meg az orvosodtól, s rá hallgass.
2009. febr. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem vagy az orvosodtól kérdezd meg, vagy a védőnőhöz menj el, mert amúgy is el kell menned hozzá, kiállítja a kiskönyvedet, és akkor meg tudod kérdezni tőle, hogy mi hogy lesz. (sőt ő biztos jobban tudja,mint az orvosod). Hány hetes vagy?
2009. febr. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok. Természetesen a vérvétel a közeli városban lesz. Ja és gratulálok a picihez!
2009. febr. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szóval az első voltam így harmadjára... :)
2009. febr. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Első hozzászólónak: na, ezt jó tudni, mert nekem még sem a védőnő sem az orvosom nem mondta még el ezt! De majd megkérdezem a dokimat, mert akkor így tök feleslegesen kell várni több órát a terhesgondozáson. (bár a beutalókat nálunk akkor is ott adják csak ki, az én orvosom nem adja ki)
2009. febr. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
szia,abba a kórházba menjél ahová tartoznál,majd ott megcsinálják az ultrahangot és a vérvételt.Ha az eredmény megvan,akkor menjél el a védőnőhöz,és ő kiállítja a kismamakönyvet,és ő segít majd neked mindenben.Jó babavárást
2009. febr. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Az orvos megállapítja a terhességet és ezzel a papírral kell el menni a védőnőhöz. Laborra, egyéb vizsgálatokra (belgyógyász stb) a területileg illetékes SZTK-ba kell járni. A védőnőhöz csak a vizsgálati eredményeket vittem el bizonyos időközönként illetve ő adta a szükséges beutalókat. (a beutalókon az akkor havi két alkalommal helybe kijáró doki bélyegzője volt) Nőgyógyászhoz csak a maszek dokihoz jártam.
2009. febr. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Úgy utálom azt a védőnőt :(

Mondjuk ilyen szempontból nem ismerem, de már ránézésre is olyan pitbull feje van!

Pénteken megyek vissza a dokihoz, megkérem, hogy világosítson fel. Amúgy ő magánrendelőben rendel. Akkor a terhesgondozáson nem találkozok vele?

Ja 9+2 hetes vagyok.

Eddig egy vizsgálatom volt (hüvelyi UH, megállapította, hogy kisbabám lesz).

Üdv MINDENKINEK!

2009. febr. 4. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!