Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi lesz ha nem megyek védőnőhö...

Mi lesz ha nem megyek védőnőhöz? Ha feleslegesen rám erőltetik, akkor külföldön szülök, akkor is kötelező leszek a védőnőt eltűrni?

Figyelt kérdés
2011. okt. 20. 18:03
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
mi a bajod vele? meghallgatod, kész. De legalább figyelmeztet időpontokra
2011. okt. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
53%

Ha külföldön szülsz, viszont itthon nő fel a gyereked, akkor is kötelező a védőnő, hiszen a gyermek fejlődését ő követi nyomon.

Egyébként nálunk 1 éves koráig havonta egyszer vittem az orvoshoz, amikor ott volt a védőnő, lemérte a gyereket és beírta a kiskönyvbe is az adatokat és 1 éves kora után meg évente egyszer, amikor ki kellett tölteni a papírt a fejlődéséről és ennyi. Illetve terhesség alatt 4-szer voltam nála, egyszer a kiskönyvért, kétszer a vércukormérésen és ennyi.

nem egy nagy dolog, amit ne lehetne elviselni.És külföldre kéne vándorolni miatta. Nem tudom külföldön hogy van a gyermekvédelem, de szerintem ott is nyomon követik a gyermekek életét valamilyen formában.

2011. okt. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy nem kötelező csak akkor egy papírt alá kell írnod nála, hogy lényegében nem tartasz igényt a munkájára.
2011. okt. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%
De amúgy tényleg mi a baj vele? Ha nem akarod akkor nem is jön annyit, nem piszkál feleslegesen.
2011. okt. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:

Ha lemondod itthon a védőnői szolgáltatást, akkor a gyámhivatal fogja ellenőrizni a babát.

Jobb elmenni néhány alkalommal és felkészülni a lesz@rom tablettából. Elmondja a mondókáját, te meghallgatod, aztán kész. Én a terhességem ideje alatt nem mentem minden hónapban, a végén meg főleg nem hetente.

Így is egy héten 3 napot a kórházban töltöttem, nem hiányzott, hogy még nála is üljek és figyeljem, hogyan tölti ki a kartonokat másfél órán keresztül. A kicsi már 7 hónapos, 4-szer volt nálunk, ebből 1 a kötelező megjelenése volt, 2 hetes korában és valamikor a 3-4 hónaposan. Státuszvizsgálatra mindig a gyerekorvoshoz viszem, az ottani védőnő pedig szuper aranyos és nem mond annyi hülyeséget.

2011. okt. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:

Ez van, nem tudod kikerülni akkor sem, ha külföldre mész, mert akkor az ottani rendszerbe kerülsz bele.

Az enyém se kutya, de kíváncsi lettem, hogy milyen a tiéd, ha ennyire szabadulni szeretnél. :)

2011. okt. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
Külföldön nincs ilyen marhaság, ez köztudott, hogy csak Mo-n szédítik ilyen felesleges ökörséggel az anyákat!!!
2011. okt. 20. 18:20
 8/37 A kérdező kommentje:
De keresne engem a védőnő, ha nem jelentkeznék nála?:)
2011. okt. 20. 18:21
 9/37 anonim ***** válasza:
52%

Bocsi, de ez hülyeség. Úgy ahogy van. Egy: a terheskönyvet Ő adja ki, anélkül nem állnak veled szóban sehol sem. Kettő havonta egy alkalom, de néha annyi se(most volt hogy 2,5havonta mentem, beírta a leleteket a kartonba, pisiltem egyet, és pápá), miután megszületik a baba, utána meg kötelező jelleggel fel kell keressen, hogy lássa milyen körülmények között van a gyerek. Plusz 1,3,6,12,24 hónapos státusz, kötelező rád küldheti a gyámügyet...

Szóval semmit se oldasz meg a külföldön szüléssel.

Vagy kikéred a könyvet és rá se bagózol, ha olyan akkor keres, ha nem akkor meg elveszel, és kitől kérsz tanácsot, ha baj van(nem mozgott a babám egy napja, pontosabban nem voltam benne biztos, hogy mozog, felhívtam berohantam szívhangot keresett-volt, mire dokihoz érek az is késő, mert messze van)

Te a te dolgod, egy papírcetli, egy csv látogatás vagy 9alkalom a védőnőnél.

Jah ha nem mész várandósan hozzá, de a gyerek miatt menned kell, lehet nagyon megkeseríti az életed, és véresre aggódhatod magad, a gyereked miatt... De te tudod, pl nálunk a védőnők csak a saját gyerekeikkel foglalkoznak, ha a tiéd nincs de kérdeznél, hát ők nem tudják... De mondom te tudod. Ha meg esetleg nem szimpi, ez van, én se ugrálok az enyémtől...

2011. okt. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
39%

Hogyne lenne külföldön is ilyen?

Gyermekvédelem az összes nyugati országban működik és mindenhol vannak védőnők, akik figyelemmel vannak a gyermek fejlődésére. Jó sehol nem tökéletes a rendszer, minden országban vernek agyon babákat, éheztetnek halálra, de alapból minden ország védi a gyerekeket a szülőkkel szemben.

2011. okt. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!