Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha farfekvés miatt császározna...

Ha farfekvés miatt császároznak, és a kiírt időpont előtt indul meg a szülés, meddig várjak otthon a kórházba menetellel?

Figyelt kérdés
2011. jan. 23. 21:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Azonnal mentő és kórház!!!


Nekem is faros volt a babám és azt mondta a doki ha a programozott császármetszés előtt megindulna akkor azonnal lefeküdni és mentő!!

Előreeshet a köldökzsinór ami végzetes is lehet!!!!(a baba feje nincs beékelődve és a magzatvíz ha elfolyik magával sodorhatja a köldökzsinórt...)

2011. jan. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha biztosan tudod, hogy császár, akkor semeddig! Azonnal kórház. Könnyebb beadni úgy az érzéstelenítőt, hogy nem olyan sűrűek a fájások.

És még véletlen sem szülsz meg a mentőben vagy a taxiban. Mert abból meg komoly baj lehet!

2011. jan. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Semennyit ne várj, hanem egyből indulj.

Két barátnőmnek is volt faros babája,mindkettőnek ki volt írva a császár napja, de előbb megindult. Egyiknek fájásokkal -- egyből bementek a kórházba, egyből császár lett (3-4 nap múlva lett volna a császár). Másiknak elfolyt a vize -- ők is egyből mentek (neki másnap lett volna a császár).

2011. jan. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Akkor se értem, miért kell a faros babákat császározni. Bocs, off, tudom, nem ez volt a kérdés...
2011. jan. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!

Azért kell a faros babát császározni mert így sokkal kevesebb az esélye annak hogy valami károsodással születik,azaz a sima szülés ebben az esetben nagyon veszélyes hisz először a baba feneke jön ki ami nem tágítja az utat a fejnek ami nagy valószínűséggel beszorulna és oxigénhiányos állapot léphet fel vagy akár sérülhet a válla a babának mint az öcsém esetében aki 25 éve született természetes módon farosan(azóta is érzi a következményeit!)

2011. jan. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Persze, mint ahogy több ezer gyerek született farosan egészségesen. És ahogy több száz gyerek születik simán és esetleg mégis sérül. Sőt, biztos vagyok benne, hogy több zsáz példát lehetne felsorolni, akik császár során sérültek (anya, vagy gyerek). Abszurd néhány rosszul sikerült szülésre hivatkozva automatikusan felvágni mindenkit...

Természetesen tudom a faros szülés kockázatát, mint ahogy a normál és a császáros szülését is. Eszem ágában nem lenne ezért felvágatni magamat.

2011. jan. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!