Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki, mit vár el férjétől,...

Ki, mit vár el férjétől, párjától a szüléskor és azt követően?

Figyelt kérdés

Kicsit erős megfogalmazás az "elvárás", de némileg mindenkinek van elképzelése, hogy apukák miben vegyenek részt, mit segítsenek az apás szülésnél, ill. majd odahaza'...


Ki, hogy van ezzel?


2011. jan. 24. 11:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Férjem mindenképpen szeretne bent lenne a szülésnél! Én annyit "várok el" segítsen kicsit a házimunkában az első időszakban amíg helyrejövök! De szerencsére semmiért nem kell szólnom,ő megcsinál mindent,az előző babánál is mindenben segített,pelenkázott fürdetett,altatott kérés nélkül!Biztosan most is így lesz!
2011. jan. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
szülésnél semmit, csak azt tegyen, amit "bír", tudom, hogy ez lelkileg megterhelő lehet. Otthon viszont szeretném ha lenne munkamegosztás: pelenkázás, büfiztetés a részéről is. Nem pusztán azért, hogy kivegye a részét, hanem, hogy ők is erősítsék az egymás közti köteléket.
2011. jan. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Előző szülésemnél (előző férjemnél) még nekem volt kellemetlen, amikor az apuka szívesen részt vett ugyan az apás szülésnél, de nem igazán tudott mit kezdeni magával, így velem sem. Nem egy elhagyatott ember, ezért nem is értettem.


Most, jelenlegi kedvesem (férjem) is bátran vállalta a részt vételt, de előre tartok, hogy megint "csak" mozi leszek...


???!!!

2011. jan. 24. 11:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én férjecském egy igazán jó társ, de ha valamim fáj, beteg vagyok, akkor egyszerűen nem találok nála vigaszra. Nem féltem az első szülésemtől, bátran vágtam bele. Amiket összehordtak a környezetemben, abból arra következtettem, hogy valami iszonyat véres- sikítozós dolgot kell végig néznie a szerencsétlennek, így én kihangsúlyoztam, hogy jól esne, ha ő is ott lenne, de nekem elég az is, ha vajúdás közben van kihez szólnom, aztán pedig kimegy és megvárja, míg kitolom a babát. Ő azt válaszolta, hogy bejön, aztán majd meglátjuk mi lesz. Na az első szülése, igen elhúzódott, lett belőle otthon 4-5 perces fájásokkal éjszakázás is. Ő szépen békésen szunyókált mellettem, míg én vajúdtam. Másnap bent a kórházban nyugodtan ült mellettem, végig hallgatott, de nem abajgatott vagy ilyesmi. Viszont, amikor a kitolásnál a legnagyobb szükségem volt egy kis biztatásra (eszébe sem jutott kimenni), akkor ő volt az, aki lelket öntött belém. És sosem felejtem el a pillanatot, amikor megszületett a lányom én csak felsóhajtottam, hogy végre végé, ránéztem a férjemre és talán életemben harmadszor láttam sírni, de most örömében sírt.

Másodszorra, úgy szintén egyedül éjszakáztam otthon, reggel be a kórházba, én a szülőágyon szenvedek ő közli, hogy éhes. Szépen nyugodtan megkajálta a szőlőcukromat, kekszemet, vizemet, amíg vajúdtam. De amikor kellett a kitolásnál volt kibe kapaszkodnom, tudtam, hogy nem vagyok egyedül. És a pillanat, ahogy hozta vissza a kisfiamat a mosdatásból és gagyarászott neki, ő pedig vissza az Apjának, sosem felejtem el. Meg is jegyezték a nőgyógyászomék, hogy ritka pillanat, hogy egy alig párperces kisbaba nem visít, hanem az Apukájával beszélget. Szerintem ne várj semmit, hagyd rá, hagy legyen addig, annyit ott amennyit ő jónak lát, így nem tudsz csalódni.

2011. jan. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
:-)
2011. jan. 24. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!