Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Otthoni vércukor mérővel,...

Otthoni vércukor mérővel, hányszor mérhetem meg a cukrom egy nap?

Figyelt kérdés
2011. jan. 26. 20:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Apukám minden étkezés előtt közvetlenül, majd étkezés után 1 órával méri, illetve azt hiszem, lefekvés előtt (mert éjszakai inzulinja is van - vagy az lehet, hogy minden inzulinosnak van?), és talán reggel ébredés után is (ez nem biztos, de mintha a múltkor azt mondta volna, hogy reggel nagyon alacsony volt neki, és ez szerintem nem a kaja előtti mérés lehetett, de ez nem biztos)
2011. jan. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Csak én mérem a cukromat ezzel a géppel.Tűt mindig fertőtlenítem.Az ujjamat is kel?

Még kezdő vagyok,elkel néhány jó tanács.

Mindig ugyanazt az ujjamat bökjem,vagy az mind1 melyiket?

Köszönöm előre is!!!

2011. jan. 26. 20:37
 3/6 anonim ***** válasza:

Ahányszor csak akarod. :)

Nekem azt mondta a dokinéni, hogy nem érdemes sokszor méregetni, csak ha valami nagyon kiugró érték van.

Eleinte napi 4x mértem, éhgyomorra, reggeli, ebéd, vacsi után. Azt mondta, hogy ez sok, így sok tesztcsíkot használok el, feleslegesen.

Most 3x mérem, + 2 hetente a kórházban is nézik. Ők ebből is látják, hogy mennyire jók v. rosszak az eredmények.

2011. jan. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mivel csak te használod a tűt, nem muszáj fertőtleníteni az ujjadat, persze tiszta legyen a kezed.

Próbálj meg mindig más ujjból mérni, mert a sok bökdöséstől hegesedhetnek az apró sebek, nehezebben gyógyulnak be.

2011. jan. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

terhességi cukrom van

diabetológiáűn azt mondták, hogy napi kétszer mérjem kaja után pont egy órával.

Én megmosom a kezem, majd az ujjamat azért letörlőm alkoholos vattával, majd utána bököm. Minden alkalommal más újból. mindig megyek sorba.

ha mindig ugyan onnan veszed akkor sebes lesz.

2011. jan. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
persze ha van rá pénzed akkor lehet mérni minden étkezés után, de felesleges!
2011. jan. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!