Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Igaz az, h a macskak, macskaal...

Igaz az, h a macskak, macskaalom veszelyt jelenthetnek a terhessegre?

Figyelt kérdés

kb masfel eve teherbe estem, de nem tudtam rola, semmi tunetem nem volt. csak a menstruacio kesese, de volt egy kis barnazas, arra azt hittem, h megjott, es megnyugodtam. viszont ket cicam bent voltak a hazban, es termeszetesen en takaritottam az almot, jatszottam veluk, stb.

aztan csinaltam egy tesztet, biztos, ami biztos, pozitiv lett, de mire idopontot kaptam a dokinal, nem volt szivveres. kb nyolc hetes voltam.

utan tobb embertol hallottam, h biztos a macskak miatt.


2009. febr. 5. 18:21
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
47%

igen,lehet!

nekem amikor az egyik rokonom elvetélt,akkor a doki kerek-perec megmondta neki,hogy a macskának köszönheti!!!

2009. febr. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
82%
Ez baromság! A macskaalom és egyéb más pl földön termett gyümölcsök, nyers hús is hordozza a toxoplazma nevű vírust. Ha már régóta voltak cicáid akkor valószínűleg túlestél a fertőzésen és védett vagy. Nekem is volt cicám én is túlestem a fertőzésen. Ez vérvizsgálatból derül ki, mert szinte észrevétlenül esünk át a fertőzésen. Ja és nekem is elment az első babám, pedig már évek óta nincs meg a cica. Viszont van anyukáméknak és a második babával most 36 hetes terhes vagyok. Ez így önmagában nem igaz, hogy a macska miatt.
2009. febr. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

es azt megmagyarazta, h miert? mert en ketnaponta csereltem az almot, furdettem is a cicakat, pedig kint nem is jartak, amig ez az egesz zajlott. egyszeruen nem ertem :(

akar miattuk volt, akar nem, ugyanugy szeretem oket, de nem johetnek be, csak 'szetnezni'.

2009. febr. 5. 18:29
 4/25 anonim ***** válasza:
40%
Szia! Szerintem 100% hogy a macskáktól!!! Én nem is megyek a közelükbe most! Hiába szeretem! Anyukámnak lett egy beteg gyereke nyílt gerinc-víz fej! 99% hogy a macskák miatt:(! NAgyon vigyázz!!!!!JÓ?
2009. febr. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
mindket cica picike volt, mikor kaptuk oket. a lanycica pl olyan kicsi volt, mint a tenyerem.
2009. febr. 5. 18:32
 6/25 A kérdező kommentje:

nem vok most terhes, es nem is tervezzuk meg egy darabig. reszemrol, mert meg nem sikerult igazan feldolgozni, nincs olyan nap, h ne gondolnek ra, h most lenne egy kislanyom,vagy kisfiam.

parom pedig most van a vilagmegvalto korszakaban, olyan edes, nem akarom, h fel kelljen adnia az almait.

2009. febr. 5. 18:36
 7/25 anonim ***** válasza:
Előző vagyok! Akkor ha ragaszkodsz hozzájuk mindenkép végeztesd el a Toxoplazmózis vizsgálatot! Ha már túlestél rajta nincs gáz!!!!
2009. febr. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
82%

Szia! Igazat adnék a második hozzászolonak. Valószinüleg átestél már a viruson. Nekünk nincs macskánk, volt öt vetélésem. Az első után megnézték a toxoplazma virust és kiderült, hogy veszélyeztett vagyok. A doki azt mondta, hogy a virus a szánkon keresztül jut a szervezetbe. Ha a cicák után mindig kezet mosol nem okozhat bajt.

A barnázás amiről irtál inkább utal valamilyen hormon problémára. Ezt még nem vizsgálták. Nekem is öt vetélés után nézték csak meg és kiderült, hogy alacsony a progeszteron szintem.

2009. febr. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
és a biztonság kedvéért ne te cseréld az almot, inkább a párodat kérd meg rá! ugyanis csak az alomtól kaphatod el, nem is konkrétan a macskától... ha te magad cserélted a terhesség alatt, valószínüleg azért történt meg a baj...és a vérvizsgálat is mindenképp kell, amit már előttem többen is ajánlottak, ha már átestél a fertőzésen, nem lehet semmi bajod később...
2009. febr. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el nem a macska, vagyis nem így direkt ő az oka. De nagyon egyszerű, kérj egy vizsgálatot a védőnő ad egy beutalót, vagy a nőgyógyász. De ha nem 5000 Ft-ért megcsináltathatod. Nálam kiderült, hogy átestem a fertőzésen és védett vagyok. Az én cicám is kicsi volt amikor hozzám került, meg az anyukáméké is. Nagyjából akkor találták amikor terhes lettem, kb félidős voltam amikor megmosdatott és semmi bajunk a babával együtt.
2009. febr. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!