Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 4 pecsét kitől kell, védőnő,...

A 4 pecsét kitől kell, védőnő, háziorvos, vagy nőgyógyász?

Figyelt kérdés
Mindenki mást mond, és nekem nincs nőgyógyászom.
2011. jan. 28. 07:00
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Itt azt írja:

"...az a nő, aki terhessége alatt legalább négy alkalommal - koraszülés esetén legalább egyszer - terhesgondozáson vett részt; ... A terhesgondozás olyan komplex egészségügyi szolgáltatás, amely a szülész-nőgyógyász szakorvos, a háziorvos, a védőnő és a gyermeket váró nő együttműködésén alapul. (???)..."

2011. jan. 28. 07:02
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
4 pecsét kell a védőnőtől hogy voltál terhesgondozáson, és az orvos állítja ki (nőgyógyász) ez alapján a papírt amit a MÁK-hoz kell beadni amikor igényled az anyasági segélyt.
2011. jan. 28. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Zsír. Köszike.
2011. jan. 28. 07:20
 4/14 anonim ***** válasza:

Tökéletes a védőnőtől, és tökéletes a nőgyógyásztól is.

Mindkettő végez terhesgondozást, így akár megosztva is lehet a 4.

A végén valóban a nőgyógyász állítja ki az igazolást.

2011. jan. 28. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nekem a nőgyógyász adta a pecsétet, de minden vizsgálat előtt elkel menni a védőnőhöz aki leméri a súlyodat stb.

Így jön ki egy pecsét, de ne aggódj mert a négynél sokkal több lesz.Az igazolást pedig a kórház állítja ki!

2011. jan. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Egyébként a védőnő nem tud nőgyógyászatilag megvizsgálni, szóval mindenképp elkel járni orvoshoz is.
2011. jan. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

De kihez?

Mert nálunk a terhesgondozás így néz ki: van egy védőnő, akinek elvileg mindennap van fogadója, gyakorlatilag el lehet kapni, heti egyszer van terhestanácsadás, van egy háziorvos, akit érdekli minden és el lehet vele beszélgetni, de több nem. Nőgyógyász mint olyan itt nincsen, be lehet menni az sztkba, de onnan elküldik az embert, mert az NŐGYÓGYÁSZAT és NEM TERHESGONDOZÓ.

2011. jan. 28. 08:04
 8/14 anonim ***** válasza:

Hát én ezt nem értem!!!Minden nőgyógyásznak kell lennie hetente egyszer terhestanácsadása, ahova havonta egyszer el kell járnod, mert megvizsgál és ő adja a beutalókat laborba, Uh. ra stb. Akkor a terhességet ki állapította meg ?

Én a háziorvosnál egyébként egyetlen egyszer jártam EKG vizsgálat miatt!

2011. jan. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
A terhességet az sztk nőgyógyász állapította meg. Majd amikor visszarendelt nem ő volt, így csak az uh vizsgálóba küldtek. Visszamentem az sztk-ba az asszisztenshez megkérdezni, hogyan tovább, és ő mondta, ha megtartom, akkor a védőnőhöz.
2011. jan. 28. 08:16
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha nincs pecsét a nőgyógyásztól, akkor is megvan a 4 alkalom, mert a terhesgondozás nem egyenlő a nőgyógyászati vizsgálattal. Ha uh-n voltál, meg védőnőnél, akkor bőven elég a pecsét akkor is, ha csak pl. kétszer jársz nőgyógyásznál.
2011. jan. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!