Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Táppénz számítás alapja...

Táppénz számítás alapja lehet-e a GYED?

Figyelt kérdés
2010 októbere óta dolgozom újra, előtte Gyeden voltam. Most táppénzen voltam a kislányommal, aminek összegét a 2010 évi Gyedemből akarják számolni? Lehet a jelenlegi táppénzem alapja a tavalyi Gyed?
2011. jan. 28. 14:44
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Gyedet 2009. decembere óta kapok, amit a 2008 évi jövedelmemből számolták, mert végig dolgoztam.
2011. jan. 28. 14:56
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha az irányadó időszakban a biztosítottnak azért nem volt 180 naptári napi jövedelme, mert táppénzben, terhességi-gyermekágyi segélyben, gyermekgondozási díjban részesült, a táppénz naptári napi összegét a korábban folyósított ellátás alapját képező összeg figyelembevételével kell megállapítani, ha az a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér összegénél kedvezőbb. Abban az esetben, ha például gyermekgondozási segély folyósítása miatt nincs a biztosítottnak legalább 180 naptári napi jövedelme, a táppénzének összegét a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér alapulvételével kell megállapítani, kivéve, ha a szerződés szerinti, vagy tényleges jövedelme a minimálbért nem éri el.
2011. jan. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

"a korábban folyósított ellátás alapját képező összeg "

Hát erre ők azt mondják, hogy ez a Gyed, de szerintem nem.

2011. jan. 28. 15:01
 4/11 A kérdező kommentje:
Hanem a Gyedem alapját képező összeg, az az amiből a Gyedemet kiszámilták annó, vagyis a 2008 évi bérem. nem jól gondolom?
2011. jan. 28. 15:03
 5/11 anonim ***** válasza:

Hát a GYED a korábban folyosított összeg, de nem az a táppénz alap, hanem az az összeg, amiből a GYEdedet 2008-ban megállapították. Tehát kb a GYEDed összege lesz. Mert a GYED annak a bérnek 70%-a, ez meg annak 60%-a, jó 10 %-kal kevesebb.

Kivéve ha a minimálbér magasabb az akkori keresetednél, mert akkor a mostani minimálbér 60%-a lesz a táppénz.

2011. jan. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Akkor jól gondolom, hogy a 2008 évi béremből kell a táppénzt számítani, és nem a 2010 évi gyedemből?
2011. jan. 28. 15:08
 7/11 anonim ***** válasza:
így van
2011. jan. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Hogyan tudnám erről meggyőzni a munkaügyesünket? Le van ez írva valahol rendesen, azon kívül amit belinkeltél az OEP honlapjáról? Hol és hogyan lehet panaszt tenni, és ezt a béremben korrigáltatni? Mikor mondtam neki hogy szerintem a 2008-as bér, kiröhögött, hogy olyan régiből nem lehet.
2011. jan. 28. 16:24
 9/11 anonim ***** válasza:

Pedig a 2008-as bérből kell, hogy kiszámolja, mert nekem is így számolt a mi munkaügyesünk.

De, hogy kitől kérhetnél erre orvoslatot.. Esetleg hívd fel az illetékes szervet és ott kérj tanácsot az ügyfélszolgálatostól. Hátha találkozott már hasonló esettel vagy talán azt is meg tudja mondani, h hol kell utána nézni/keresni.

2011. jan. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én az OEP-hez fordulnék, ha a törvénynek nem hisz az illetékes a cégeteknél.
2011. jan. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!