Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan van most a törvényben,...

Hogyan van most a törvényben, ha nem megyek vissza dolgozni a 2 gyerkőc között a TGYÁS, és GYED számítás?

Figyelt kérdés
a lányom 8 hónapos múlt,tgyást jól kaptam,szinte a fizum mértékében,majdnem 130 ezret,a gyedem meg a maximum.a férjemmel azon tűnődtünk,hogy mikor vállaljunk még egy babát,csak az anyagiak miatt mennék vissza egy évre dolgozni.nem tudjuk,hogy érdemes-e,vagy sokkal kevesebbet kapok,ha akkor születik,mikr a lányom 2 éves lesz,és nem megyek vissza??akkor miből számolnák?mennyit kapnék,ha nem mennék vissza??
2010. nov. 29. 23:46
 1/5 anonim ***** válasza:
előző évi átlagkeresetet néznek, tehát jobban jársz, ha visszamész dolgozni egy kicsit.
2010. nov. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
de a gyed nem számít keresetnek,mégis abból számolnák a következőnél a gyást,meg a gyedet???
2010. nov. 30. 00:06
 3/5 anonim ***** válasza:

Dehogy számolnak gyedből.

A szerződés szerinti béredet nézik. Annyi lesz a különbség, hogy tgyást nem fogsz 130-at kapni, csak kb. 96-ot, mert ha nem mégy vissza legalább 6 hónapot dolgozni (pontosabban 180 napot), akkor a tgyás ugyanúgy maximált, mint a gyed. Gyedet meg a második baba után is a maximumot fogod kapni.

2010. nov. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszolónak van igaza! Pont ma kérdeztem az OEP-et. Azt mondta az ügyintéző,hogy minden ugyanúgy lesz,mintha dolgoztam volna előtte.
2010. nov. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2010. dec. 1. 00:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!