Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt kell (ene)...

Terhesség alatt kell (ene) járni háziorvoshoz?

Figyelt kérdés
Annyi helyen olvasom, hogy ti jártok a háziorvoshoz, én még nem voltam. Bár amúgy is még csak egyetlenegyszer voltam életemben a felnőtt háziorvosomnál. Akkor is csak azért, mert a gyerekorvosommal találkoztam az utcán, és "leszidott" hogy a papírjaim még mindig nála vannak. És ő mondta válasszak felnőtt dokit, akkor az majd átkéri a papírokat.
2009. febr. 5. 22:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én csak akkor mentem hozzá,amikor beutaló kellett,mert nem volt fogadott orvosom,aki adogatta volna a beutalókat vérvételre.

De egyszer amúgy is el kell menni belgyógyász szakrendelésre egy EKG miatt,ez viszont beutalóköteles.Legtöbb helyen ezt a háziorvos állítja ki,bár biztos vannak olyan szerencsések,akinek a nőgyógyász ezt is megcsinálja.Amúgy nincs semmi,ami miatt hozzá kellene menni.

2009. febr. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem ártana a tudomására hozni, hogy babát vársz. Vezeti ő is. Illetve majd amikortól táppénz kell, ő vesz fel.
2009. febr. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell járni! Én egyszer voltam nála, mert a belgyógyászati vizsgálatot ő csinálta (EKG). Ha persze táppénzre kerülsz és nem a kórház által, hanem a háziorvos vesz fel, akkor viszont a táppénzes papírért kell járnod. Én ha nem muszáj nem megyek, mert nem szívesen vagyok a sok beteg között. Főleg ebben az influenzás időszakban! Engem a kórházban vettek táppénzre.

23 hetes kismami

2009. febr. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha dolgozol még, akkor nem is kell. A legtöbb helyen a nőgyógyász javaslatára a háziorvos tartja táppénzen a kismamákat. (vannak helyek, ahol a táppénzes papírt is a terhes gondozóba adják ki)
2009. febr. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
igen, sőt ha jól emlékszem van egy ilyen pecsét hely is a kiskönyvben (de lehet h a belgyógyásszal keverem) nekem anno megcsinálta a rendelésen az EKG-t is, nem kellett külön menni.
2009. febr. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
ÉN csak a táppénzes papír miatt jártam hozzá, meg egyszer amikor EKG-t csinált!Amúgy meg a fogorvoshoz is el kell menni megmutatni magad!
2009. febr. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit had... nekem nem a házidoki adja a beutalókat. Nincs fogadott dokim, de a kórházba járok terhesgondozóba. Nekem mindenhez ott adnak beutalót!

A 23 hetes kismami

2009. febr. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Van fogadott dokim, több is, mivel hármasikrekkel vagyok terhes, és van itt a lakhelyemen is, meg Pesten is, de Pesten fogok szülni, hamarabb be leszek fektetve a kórházba, így ők vesznek majd táppénzre. Pont azért is kérdezem, hogy amíg nem fektetnek be, elintézzek még mindent amit kell. Amúgy fogorvosnál már jártam. (mivel gyulladt fog is okozhat koraszülést, de szerencsére minden a legnagyobb rendben). Akkor végül is nem szükséges felkeresnem.
2009. febr. 5. 22:40
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Gratu a 3mas ikrekhez!Könnyű szülést kivánok!:D
2009. febr. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor voltam, amikor 10 hetesen táppénzre vettek nőgyógyászati javaslatra, utána kéthetente csak odatelefonáltam, hogy mikor mehetek a papírért, akkor átmentem érte, ennyi. És egyszer voltam belgyógyászati vizsgálaton, de azt is egybekötöttem a jogsihoz szükséges vizsgálattal. Meg ha nem kimondottan a terhesség miatt, de azért azzal összefüggő panaszom volt (nekem sokat fájt a hátam a végén), akkor azért átmentem, meg a végén vizes volt nagyon a lábam, azzal is a háziorvost kerestem meg.


És nagyon gratulálok a hármas ikrekhez!!!!!

2009. febr. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!