Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem szabad biciglizni...

Anita0802 kérdése:

Miért nem szabad biciglizni már a terhesség végén?

Figyelt kérdés
2011. nov. 11. 08:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Lehet. De csak míg el nem esel... Én a helyedben inkább nem kockáztatnám.
2011. nov. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

ha te rá tudsz ülni a bicajra :D nekem pokolian fáj odalent, ülni is alig tudok rajta, néha még a séta is nehéz :) én biztos nem tudnék....:D

de azt mondták nekem hogy azért mert a terhes nők nagy része a terhesség vége felé elveszti a kifinomult koordinációs képességét - vagyis ezért van hogy többször neki mész valaminek, beütöd magad - mellesleg én is volt hogy ahogy főztem a forró lábasnak fordultam persze hassal! - szóval szerintem ezért .. mostanság amúgy is elég ügyetlen lettem :D

2011. nov. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Kismama újságban, tv-ben hallottam szakembertőől, hogy terhesség alatt egyáltalán nem ajánlott a kerékpározás, a balesetveszélye miatt. Gondollj bele ha véletlen elesell,, úgy meg tudod ütni a pocid, hogy az veszélyes lehet. Én nemm is kockáztattam.
2011. nov. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
sétálni sajnos nem birok már mert nekem az ami fáj+fulladok.segitségem sajna egyáltalán nincs meg kocsink sem ezért néhány helyre muszáj elmennem bolt stb. én olyanra gondoltam hogy a babának nem tsz jót vagy ilyesmi.valahol mintha olvastam volna hogy rátekeredhet a köldök zsinór anyakára de nem emlékszem pontosan
2011. nov. 11. 10:30
 5/18 anonim ***** válasza:
Én elég sokáig tudtam kerékpározni. Sokszor biztonságosabb volt, mint a gyaloglás. Kisvárosban élek, novemberben már javában esett a hó, és sok helyen nem volt eltakarítva a járdákról. Az utak mindig tiszták voltak reggelre, és sokkal megnyugtatóbb volt ott menni, mint a havas, jeges járdán. Most ez a helyzet még nem áll fenn, de ha te úgy érzed, neked és a babának jobb, akkor közlekedj azzal.
2011. nov. 13. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Én gyakorlatilag végigbicikliztem a terhességemet.

A dokim ugyan a vége felé mondogatta, hogy most már jó lenne, ha letenném, de nem mondta soha határozottan, hogy le kell tenni, mert árt, inkább csak féltett, hogy esetleg elesek.

5 éves, egészséges, örökmozgó kisfiú anyukája

2011. nov. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Becsee ***** válasza:
Helló!Én is végigbicikliztem a terhességem,szerintem ha nem száguldozol,hanem lassan odafigyelve tekersz nem lehet semmi baj,ha mindig attól rettegnél,hogy na most biztos elesel akkor az úgy lesz.De szerintem annak is ugyan akkora az esélye,hogy sétálsz az utcán és elüt egy barom!Szóval ha neked jólesik hogy biciklizel akkor hajrá.nem mellesleg akik aktívak a terhesség alatt azoknál könnyebb lesz a szülése is.Kitartást és boldog babavárást kívánok
2011. nov. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
24%

Én mellesleg abszolút felelőtlenségnek érzem a bicajt terhesség alatt, annak ellenére, hogy terhességen kívül jó dolognak tartom.

Nem a mozgás miatt gáz, hanem igenis nagy a valószínűsége egy esésnek, akár egy kőben is az úton. Azért gyalog elesni picit más, mint bicajjal... (kormányra is rá lehet esni, nagyobb a sebesség stb)

Azt meg, hogy úttesten tekerni várandósan.. no comment...

lehet lepontozni, de baromi felelőtlenség!

2011. nov. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Én a 37.hétig bicajoztam, és rá másfél hétre szültem meg.Nem fájt a hasam, nem húzódott, nem éreztem, hogy terhelés lenne.Na meg előtte is naponta sokat bicajoztam, még amikor nem voltam babás.
2011. nov. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Igazat adok az utlsó előtti válaszadónak. Mint aogy már korábban is említeetem híres szakemberek mondták a tvben, hogy kismamák kerüljék a bicót, nem azért mert mondjuk nem tesz jót, a szobakerékpár pl. tök egészséges, a srendes bicó egyszerűen veszélyesnek számít. Ne adja ég, de nagyon nagyokat lehet vele esni, de mindenki maga dönti el, hogy be e vállalja ezt a kockázatot. Na meg tényleg, terhesen úttesten bicózni....főleg télen...még ha le is van takarítva, egy ottmaradt jégdarabon úgy meg lehet csúszni...Meg hiába van eltakarítva, akkor is nedves, sikos...szóval szerintem nagy felelőtlenség, márcsak a babára nézve is. Persze ez az én véleményem.
2011. nov. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!