Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mért van, hogy anyukám meghall...

Mért van, hogy anyukám meghallgatja, hogy én is hogy vagyok, anyósom meg megkérdi, de aztán csak arra kíváncsi, hogy van az unokája?

Figyelt kérdés

Mért van az, hogy ha anyukám hív telefonon, megkérdi és meghallgatja, hogy hogy vagyok (én is) - második babát várom ugyanis pár hét múlvára, ha anyósom hív, akkor megkérdezi, hogy vagyunk, még épp levegőt veszek, hogy válaszoljak, és utána már csak az a téma, hogy hogy van a kislányom?


Tudom, ez így van, el lehet így is fogadni. Csak most kicsit rosszul esett.

Vagy ez van, fogadjam el, és kész. Ebből nem kell ekkora problémát csinálni.


2011. jan. 29. 19:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért van, mert anyukád az anyukád, anyósod pedig nem:)

Viccet félretéve: szerintem ezen nem problémázz, örülj, hogy egyáltalán felhív és az unokája után érdeklődik!

2011. jan. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mamám ilyen. Megkérdezi, hogy vagyok, és elkezd magáról beszélni. Apukám szerint ez azért van, mert egyedül van a mamám, és ilyenkor rájön a beszélhetnék. Nem rosszindulatból.
2011. jan. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálam anyós nem él, apóssal élünk. Anyukám mostanában kb egy hete minden nap felhív, hogy hogy vagyok, aztán mikor elkezdenék beszélni, akkor annyit mond, nem érek rá, csak megkérdeztem hogy nem-e szülsz-e még. Ma vagyok pont 40. hetes kismama. Szerintem a te ested még mindig jobb. Engem meg ez húz fel, hogy minek hív, s ha épp szülnék? Mondtam is neki tegnap, mától ne nagyon hívjon, mert olyan, ha nem veszem fel órákat képes csörgetni, mert azt hiszi bajom van. Szerintem ez rosszabb.
2011. jan. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Reméltem, hogy valami hasonlókat írtok, és hogy ez nem is olyan gáz, és tök jó, hogy felhív.

Mert amennyire lehet, én szeretnék vele jól kijönni.

2011. jan. 29. 20:18
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem se aggódj. Természetes, hogy a kisunoka az első neki. Ráadásul nem is veszi észre, hogy meg sem várja a választ.

Nálunk rosszabb a helyzet: anyósom felhív, megkérdi hogy vagyunk, kisfiam, pocaklakóm, és mi. Anyám felhív, megkérdi hogy vagytok és a kisunokája után érdeklődik. Még a 22 hét terhességem alatt 2nél többször nem kérdezett rá, hogy a pocaklakóval mi van...

2011. jan. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én anyósom fel sem hív engem. Azt hiszi, zavar engem. Sőőt, a férjemet is csak nagyon ritkán hívja, mert szintúgy azt hiszi, zavar.

Pedig jól esne néha, ha ő is hívna minket, és rájönne, ha zavarna, nem vennénk fel a telefont és kész, és visszahívnánk később.

Ő ilyen szégyellős fajta, de így szeretjük.


Apukám viszont megkérdi hogy vagyunk, egyesével mindenki, én, férjem, két lányunk, elmondom, hogy ki hogy van, kifejtem kb 2-3 percben, végzek a mondanivalóval, majd újra megkérdi: és amúgy hogy vagytok? ..hát most mondtam el... Na mindegy, apám meg nehéz eset, de őt meg így szeretjük :)

2011. jan. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ma elmentünk sétálni közösen anyósékkal,unokával,én várom a kistesót. Ő meg csak após miatt aggódott,hogy nehogy elcsússzon a jégen. Egyébként is nagyon lazán áll a dolgokhoz,első terhességem alatt is. Neki nagyon könnyű szülése volt,úgyhogy nem sok megértést tanúsított,szülés után már senki rá se kérdezett párom családjából hogy vagyok,hogy élem meg az anyaságot. Édesanyám meg túlaggódik mindent,nem örült a tesónak sem igazán,mert hogy mi lesz velem. Szóval egyik véglet meg a másik:S
2011. jan. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!