Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 22-hetes vagyok. Még mindig...

22-hetes vagyok. Még mindig nem érzek olyan aktiv mozgást a babámnál. érzem, hogy él és néha mocorog ezt abbol gondolom, hogy belső kis érintéseket érzek. Miért?

Figyelt kérdés
egyszerüen mikor olvasgatom a neten,hogy némelyik kismama azt irja neki már 12,13,14,15,16,STB,mozgott a baba ilyenkor orditva szaladnék ki a világbol.De nem azért mert irigy vagyok vagy bántani akarom őket csak nekem fáj,hogy az enyém még nem mozog.ma is egy kismamával ültem egy helyen ő is 22-hetes már azzal dicsekedet,hogy nagyon mozog a babája és alig bir aludni.azon gondolkodok ha valami baja lenne akkor azt érezném vagy jelezne a testem???????????????????kedden megyek a dokimhoz de ilyenkor mindig ugy félek az UH-tol,hogy vajon mit fog látni
2009. febr. 6. 15:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Nyugi!!!! Nincs semmi baja a babádnak. Vannak olyan nők akik alig éreznek valamit a baba mozgásából. A sógornőm például 15 hetesen érezte először a magzat mozgást. Mondta a védőnő, hogy ha 1x el kezdi érezni onnantól minden nap kell, hogy érezze, mert akkor biztos, hogy él a baba. Na ezzel úgy megijesztett szegény lányt, hogy amikor már 1-1 nap nem érezte a baba mozgását rohant a védőnőhöz, hogy nézzenek szívhangot. Persze mindig minden rendben volt, úgyhogy feleslegesen idegeskedett. Nekem azt javasolta ha 1 nap nem érzem a mozgását igyak hideg vizet és akkor "beindul a rúgkapálás". Én a 16. hét vége felé éreztem, hogy mozog. De nagyon meglepődtem, mert azt mondták majd olyan érzés lesz mintha csiklandozna belülről. Hát jól meg csiklandozott mondhatom. Ez a gyerek nem rugdos hanem fejel!! Mondjuk lehet, hogy attól van mert a korához képest elég nagy baba. Én azóta minden reggel érzem, hogy mocorog vagyis hogy ki akarja fejelni a hasfalam. Attól, hogy te nem érzed ilyen intenzíven még nem kell aggódni, semmi baja nem nincs. Az UH-n biztos ugyan ezt fogják mondani!

Nagyon szép baba várást, könnyű és gyors szülést kívánok neked. :)

18 hetes pocis

2009. febr. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!