Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha nem végeztetek el különböző...

Ha nem végeztetek el különböző ajánlott szűréseket, mint a kombinált teszt és társai, akkor is van ugye esély, hogy kiderüljön van e probléma a picivel?

Figyelt kérdés

Tavasszal töltöm a 24-et. (Ezt a down-kór teszt miatt írtam.) Ha azt javasoljátok, hogy végeztessem el, akkor ok, megcsináltatom. Még a héten a kórházban is rákérdezek. De most, laikusan, feleslegesnek tartom. Mert ott van a 12. heti tarkó redő mérés, utána az Afp, a 18. héten még egy célzott genetikai uh, ha bármi gond lenne csak tovább küldenének. Vagy nem?

11 hetes km.


2011. jan. 31. 13:13
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát igen.. elvileg, ha a fentiek rendben vannak (12 hetes UH, AFP, 18 hetes UH), akkor nem muszáj megcsinálni a kombinált vagy integrált tesztet.

De végülis csak egy vérvétel az egész, és nem kockáztatnék.

Ráadásul a mi városunkban a kombinált teszt kötelező - cserébe viszont ingyenes.

2011. jan. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Lemaradt: más módon szerintem nem derül ki, hogy van-e probléma. Ettől függetlenül a kombinált és integrált teszt sem ad 100%-os eredményt. Erre ott van a magzatvíz-vétel. De ha erre szükség lenne, azt a 18 hetes UH-nál szerintem javasolják.
2011. jan. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ezért is akarom megkérdezni a kórházban, hogy milyen lehetőségeim vannak, de szerintem tuti nem ingyenes nálunk.
2011. jan. 31. 13:21
 4/10 anonim ***** válasza:

Minden teszt csak kozkázati eredményt ad, nem biztosat, kivéve a genetikai vizsgálatot, amit magzatvízből vagy méhlepényből végeznek, de itt meg ott van a vetélés 1-2%-os kockázata.


Előfordult már Down-baba tökéletes kockázati eredményekkel, és nem egy egészséges baba született már rossz előzetes kockázati eredményekkel.


Ha úgy gondolod, hogy képtelen lennél kihordani egy beteg babát, vagy kihordanád, de mindenképpen tudni szeretnéd előre, hogy felkészülj a fogadására, akkor végeztesd el a vizsgálatot. Ha mindenképpen megszülnéd és szeretnéd, akkor ne végeztesd el. Csak egy vérvétel, a babáa nem veszélyes, mint az amnio.

2011. jan. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

a magzatvíz vizsgálat és a méhlepény vizsgálat sem ad 100%-os eredményt!

Nekem van tanítványom tökéletes amniocentéis-eredménnyel, mégis genetikai eredetű sérülése van, súlyosan-halmozottan sérült.

Másrészt van egy csomó dolog, amitől később lesz -a most egészséges- magzat sérült. Ezért feleslegesek szerintem ezek a plusz vizsgálatok.

2011. jan. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mik lehetnek azok amiktől sérülhet a még egészséges baba? Tehetek érte valamit?
2011. jan. 31. 13:35
 7/10 anonim ***** válasza:

pl. szülés közben is felmerülhet sok minden, vagy ha elkapsz valamilyen vírust vagy baktériumot, illetve szülés után is lehet agyvérzés, fertőzés, stb. Ezek ellen nem nagyon lehet tenni semmit és kevés százalékban fordulnak elő, de nem ritkább az előfordulások, mint pl. a down szindrómának. (ezért nem értem, hogy valakit hogy nyugtat meg egy negatív kombinált teszt, ami 3 dolgot szűr a sokszázezerből) Kár aggódni, mert azzal úgysem tudod elkerülni:-)

Egyetlen kulcs a felkészült, felelősségteljes gyermekvállalás (pl. ha nem voltál bárányhimlős, akkor oltatni, mielőtt babát vállalsz)

2011. jan. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ebben szerencsém van, mert a védőnő is már megerősített, hogy ami veszélyes lehet azon már átestem.
2011. jan. 31. 13:48
 9/10 anonim ***** válasza:

Engem megnyugtatott a kombinált teszt, bár az csak 85%-os és csak 1x voltam, van aki a másodikra is elmegy, nálunk az fizetős, az első ingyen volt.

Sok helyen ingyen van, érdemes utánanézni.

2011. jan. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A sejtbank honlapján megtalálod azoknak a partnereknek a listáját, akik ingyen csinálják a kombinált szűrést. Vagy csak hívd fel őket és megmondják, hogy hozzád melyik ilyen intézmény van a legközelebb.

Nekem sajana van egy ismerősöm, aki 25 évesen, második babának szült down-kóros kisfiút. Ők sem szűrettek, hisz "olyan kicsi az esély". Tényleg csak egy vérvétel az egész. Én nem kockáztatnék, mint ahogy nem is tettem. Mi megcsináltattuk, és szerencsére minden rendben.


38 hetes Kismama

2011. jan. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!