Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 26. heten kell menni cukorte...

A 26. heten kell menni cukorterheléses vérvételre? Kell vinni valami? (kajcsi, üdcsi) Lehet előtte enni? Be kell tölteni a 26 hetet?

Figyelt kérdés
2009. febr. 7. 13:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Éhgyomorra kell menni, illetve előtte este is érdemes tartózkodni a túl sok szénhidrátot tartalmazó élelmiszerektől. Ha hagyományos cukor oldatos lesz akkor előtte kell venni a gyógyszertárban x gramm fruktózt. (meg mondják pontosan mennyit, de a gyógyszertárban tudják)Ajánlatos vinni egy citromot is hozzá. Kismama körökben legendák keringenek, hogy milyen rossz ez a cukor oldat. Olyan az egész mint egy túlcukrozott limonádé, de azért nem annyira borzasztó.... Van ahol nem cukor oldat van, hanem zsemle és tej, gondolom azt is a kismamának kell magával vinni.
2009. febr. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem ehetsz előtte utána is csak 2óra hossza múlva,de vigyél magaddal enni inni.Ha másodjára levették a vért utána ehetsz.A védőnő ad időpontot a vérvételre.Üdv38+pár napos kismami.
2009. febr. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A 2.csi vérvétcsi utcsi ehetszcsi :D
2009. febr. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem azt a SOTE II-n végezték, és ne kellett vinnem semmit, mindent ott adtak. (Lényeg, hogy éhgyomoral menj.) Ja, 100%-os cukoroldatot kellett innom, és azt megengedték, hogy ha igénylem (és vittem magammal) egy citromot belenyomhattam, hogy jobban csússzon. Kibírható, nem vészes.


Üdv!

2009. febr. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Enni nem lehet, de vigyél magaddal ásványvizet, mert annyira émelytő, hogy szinte rosszul van tőle az ember és azt lehet inni ha megittad a szirupot, az segít.
2009. febr. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk nem kell vinni semmit.8-ra ott kell lenni éhgyomorra,akkor leveszik a vért,megiszod a lötyit,és 2 óra múlva ismét vért vesznek.Nálunk sem enni,sem inni nem engednek közben,mert a vércukorszint az ivástól is változhat,és fals lesz az eredmény.Nem mondom,hogy jó ízű a cukorszirup,de meg lehet inni.Vigyél citromot,ha gondolod,hogy nem tudod anélkül meginni.Én 3x ittam meg minden nélkül el lehet viselni.Nálunk 24 hetesen csinálják.


Boldog babavárást.

2009. febr. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ha cukroslotyit kell innod, akkor erdemes citromlevet vinned, ha szoltak kulon, akkor cukrot, ha nem, nem.


nekem ket deci tejet, es egy zsomlet kellett vinni, ez ilyen terheleses cukor volt :D

2009. febr. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs pontosan betöltött héthez kötve, ez nem olyan mint az afp. Hát én nagyon megkínlódtam vele. Először is éhgyomorra kell menni, mire sorra kerültem, és meglett az éhgyomri vércukor eredmény, annak alapján döntötték el, hogy megihatom-e a cukros lét. Nekem nem kellett vinni, ott adták. Az íze émelyítő, ráadásul nem tudtam hogy inni se lehet rá, összeregadt a szám, végig hányingerem volt tőle.....Attól számítva, hogy megittam a cukrot, 1 majd 2 óra múlva vettek vért. Addig se inni, se enni nem lehetett. Reggel 7-re mentem, és fél 12-kor végeztem. De túléltem, szerencsére ha jó az eredmény, csak 1-szer van ilyen vizsgálat:)

Kitartást hozzá, és igyál előtte vizet, hátha neked se engedik!

2009. febr. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

utolsónak: szegenykem! nem mondtak, hogy a cukros lotyibe tehetsz citromlevet?? azzal kicsit elviselhetobb!


en se tudtam, amikor pco miatt neztek az inzulinrezisztenciat, hat olyan képeket vagtam, hogy az orvos fogta a hasat a nevetestol.. meg poenkodott is, hogy igyam meg mind, kulonben meg egyszer kell innom.. raadasul fel sem oldodott a cukor, a vegen ugy kellett ropogtatni.. es utaltam az edes dolgokat, eleg rossz volt :S

2009. febr. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!