Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Holnap megyek először az első...

Holnap megyek először az első vérvételre, ekg-ra stb. A védőnő azt mondta nemszabad előtte enni. Végeznek majd cukorterheléses vizsgálatot is? Hogyan zajlik majd ez az egész? és több vért is vesznek majd?

Figyelt kérdés
2009. jún. 22. 09:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Cukorterhelés nem lesz.Tőlem normális mennyiségű vért vettek,vinni kellett vizeletet.Az EKG-n pedig csak rám kapcsolták a gépet és megnézték,normálisan ver-e a ketyegőm.Nyugi,semmi extra nem történik.Ja,megnézték a vércsoportot,vérbajt is néztek,vizeletből a szokásost,fehérje,cukor.
2009. jún. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az első vérvételnél nem végeznek cukorterhelést. Azt csak a 16. hét körül végzik, ha jól emlékszem. És csak annál nem szabad enni.

Nekem már egy éves a picim szóval aránylag régen voltam terhes, de én ettem a vérvételek előtt, csak a cukorterhelésnél nem.

Levesznek 2-3 üvegcse vért, és ennyi. A cukorterhelésnél meg leveszzik a vért, és utána megitatnak veled egy pohár cukros vizet majd vissza kell menned azt hiszem 2 óra múlva, és akkor újra leveszik avért. Kb ennyi.

De vannak biztos olyanok, akik mostanában csinálták, ők jobban tudják...

2009. jún. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat.A vizeletet nem ott szokták elvégeztetni?
2009. jún. 22. 09:51
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Az első vérvételen nincs vizelet minta, csak vér, nekem 4 ampullával vettek le, vércsoport elemzés, vércukorszintmérés, hepatitis és komplett vérkép, úgy emlékszem. Ne egyél előtte, mert a vércukrot is megmérik (minden vérvételnél) és esetleg módosíthatja az eredményt ha eszel, az pedig sok kellemetlen és felesleges további vizsgálathoz vezethet. Terheléses vércukor az más, azt a 20. hét után nézik, akkor csak a vércukrod érdekli a dokit, ez most egy átfogó ellenőrzés lesz!

18 hetes + 19 hós

2009. jún. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!