Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi az hogy PCOS? Többen...

Mi az hogy PCOS? Többen írtátok és nem tudom, mit jelenthet.

Figyelt kérdés
2011. febr. 2. 14:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Policisztas ovarium szindroma.

Sok kicsi apro ciszta a petefeszkekben ehhez tarsul esetelg IR(inzulin rezisztencia).

nyavajas egy betegseg,kordaba lehet tartani de egy eletreszolo dolog.

en is az vagyok sajna.

2011. febr. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

És milyen nehézséget jelent ez a babavárásnál?

2011. febr. 2. 14:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is az vagyok. Nagy nehézség sok PCO-snak nincs is peteérése, ultrahosszú ciklusok, rossz LH szint, nagyon sok gond van vele. Nekem szerencsém van, nekem legalább ciklusom van viszont 30 évesen is kamaszként pattanásosodom.
2011. febr. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

igen a babavárást a peteérés hiánya okozza. ez azért van így mert a cisztáktól nem tud kiszabadulni a pete (általában), aztán tünetei még: extra szőrősödés, pattanás, hízás, akár cukorbetegség, pajzsmirigy problémák.

Egy bizonyos cukorbetegeknek adható gyógyszer (metformin) segíthet, de ezt nem mindig írják fel az orvosok, sok orvs nem is tud a betegségről sokat, kell még diéta és mozgás is. Amúgy az én akkor orvosom így fogalmazott: meddőséggel jár, hozzáteszem, utaztam több mint 200 km-t más orvosért és most várom a második gyermekünket, szóval van remény!!!!

2011. febr. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!