Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek már nyitott a méhszája...

Akinek már nyitott a méhszája (én esetemben a külső egy cm-re) annak érkezhet előbb a baba, vagy ez teljesen független tőle? (első baba lesz)

Figyelt kérdés

31. héten voltam utoljára a nőgyógyásznál, akkor mondta, hogy ne nagyon emelgessek, mert a külső méhszáj már nyitott, persze azért mindig akad mit emelgetni,,,

most 33 hetes vagyok.


2011. febr. 4. 16:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem igazán nem mérvadó. Én kb a 36. héttől 1 cm-re nyitva voltam. A 39. héten 2 cm-re és a kiírt időpont előtt két nappal született meg a babám.

Mondta az orvosom, hogy ő ebből már nem von le hosszútávú következtetést, mert volt annó kismamája, akinek hasonló értékekkel kb. 4x mondta, hogy 'na a következő heti vizsgálaton már biztos nem találkozunk, mert addigra meglesz a baba'. A negyedik ilyen találkozó után már elég rosszul érezte magát.

Szóval szerintem ez nem annyira számít, de azért vigyázz magadra, mert még jó pár hétig a pocakodban van a legjobb helyen a babád.

2011. febr. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ilyenkor a fertőzésekkel kell vigyázni, mert az idő előtti burokrepedéshez vezethet.
2011. febr. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha csak a külső van nyitva, akkor nem jut fel fertőzés.

Ennyitől még bátran túl is hordhatod, akár úgy is, hogy emelgetsz közben.

Nekem a 28. héttől volt nyitva a külső, és a 41. héten született meg a babám.

2011. febr. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!