Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Olyan kismama, aki rendszerese...

Olyan kismama, aki rendszeresen vérezgetett a terhesség egésze alatt, de nem tudták, hogy mitől van? Illetve aki vérzett, annak mitől volt?

Figyelt kérdés
Nekem kevés vérzés van, csak pöttyök, de sokadszorra, és nem tudják mitől. Lepény jó helyen...
2011. febr. 4. 17:32
 1/9 mendy1025 ***** válasza:
szia,nekem 7 hetesen volt,akkor azt mondta a doki,előfordul,el is múlt,aztán meg 35 hetesen volt,akkor nem tudta mitől van,azt mondta,lehet már szülni fogok,de aztán elmúlt pár óra után,és nem volt semmi baj:)40. hétre szültem:)
2011. febr. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én a 6 hetes voltam amikor elkezdtem vérezgetni,hol gyengébb hol erősebb,kb a 12.hétig tartott,nem tudták rá a magyarázatot,a méhszájra fogták,hogy vérzékenyebb az átlagnál.
2011. febr. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Na nekem ennél azért sűrűbb... sajnos. :S

Volt már a 6., 13., és a 19.héten is... Az elejét még megmagyarázták, hogy beágyazódásos pecsételés. A másodiknál már volt lepény, jó helyen. Méhszájjal sem volt semmi. Most is csinált UH-ot, de nem látott semmit, kézi vizsgálatot még nem csinált.

2011. febr. 4. 20:43
 4/9 anonim ***** válasza:
Én a 28. héten mentem be a kórházba vérzéssel. Az ultrahang jó helyen mutatott épp lepényt. Viszont az orvos azt mondta, hogy friss (élénk piros)vérzés esetén, ha rendellenesség nem is látszik, szinte mindig a lepény tapadásával van baj. Tehát valószínű, hogy egy picit levált, illetve elkezdett leválni. Ezért két hétig szigorú pihenést javasolt, mert annyi idő alatt ha minden jól megy, vissza tapad. Két hét után is kímélet, sok pihenés és semmi emelgetés. Ha a vérzés a méhszájtól ered, az általában nyálkás, világos rózsaszínes.
2011. febr. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Na nekem ilyen rózsaszínes volt mindig. De sosem mondott semmit a doki (magán!!!).

Mi a teendő ilyen esetben? Mivel járhat?

2011. febr. 4. 21:45
 6/9 anonim ***** válasza:
A rózsaszín az többnyire méhszáj eredetű. Okozhatja elvékonyodó méhszáj amit egy nagyon lent levő baba nyom. Aztán okozhatja a nyálkahártya érzékenysége, ez szeretkezés után jellemzően rózsaszín váladék visszafolyása is jelez. Ezenkívül, ha a lepény rossz helyen tapad, ultrahangon jelzik, hogy a lepény fedi a méhszájat. Ez a terhesség során többnyire feljebb kerül és a probléma megoldódik. Még a nyálkahártya érzékenységnél nincs igazán teendő, csupán a házaséletnél szükséges finomabbnak lenni, addig a többi dolognál kímélet javasolt.(nincs emelgetés, kerülni kell az ülést, feküdni oldalt javasolt)
2011. febr. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ!

Még azt olvastam, hogy lehet fertőzéstől is, ami felpuhítja a méhszájat.

De mért nem akart megvizsgálni, ezt nem értem...

2011. febr. 4. 22:17
 8/9 anonim ***** válasza:
Ilyenkor pedig illik ellenőrizni a méhszáj állapotát. Egyrészt, hogy nyílik-e? Másrészt, hogy nem-e vékonyodott el? Ha hüvely UH is volt, akkor persze nem szükséges, de ha nem akkor indokolt lenne. Én sem értem, hogy miért nem vizsgált, azt meg pláne, hogy miért nem mondta el a lehetséges okokat.
2011. febr. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

hát ezt én sem értem...

Kedden megyek, akkor nem fogom hagyni magam. Majd azt mondom, hogy nagyon viszket... ha más nem segít.

2011. febr. 5. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!