Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik császárral szültek!...

Akik császárral szültek! Meddig szenvedtetek mire az orvos úgy döntött, hogy császár lesz? Mit éreztetek akkor? Elkeseredtetek vagy akkor már megkönnyebbülés volt?

Figyelt kérdés
2011. febr. 5. 12:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Reggel 8kor kezdődtek az erős jóslók. De annyira erősek voltak, mintha rendes fájások lettek volna, a CTG viszont nem mutatott semmit. 2szer lett tahikard a fiam, felment a szívverése 220ra, majd hirtelen leesett 80ra. Doki kézzel vizsgált, darabosan kezdtem vérezni, de a CTG még mindig nem mutatott fájást, pedig már a falat kapartam. Kaptam oxitocint, nem tágultam semmit. Végre igazi fájásaim lettek, a doki megint megvizsgált, a fiam sarkát tapogatta. A farfekvést tetézte lábtartással. Este fél 7kor telefonált, hogy visznek fel, 7kor már fent voltam a műtőben, ahol kiderült, hogy belekakilt a vízbe a drágám, azért volt tahikard a szívverése. Én végig tudtam, hogy császár lesz, nekem a sima szülés megrázóbb lett volna...
2011. febr. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Indított szülésem volt, burokrepesztés, majd egyből oxitocin és rögtön 2 perces fájások. Mindez 10 órán keresztül, már tökre kifáradtam, mert nekem nagyon erőssé tette a fájásokat az oxi, viszont a fenéért sem tágultam egy ujjnyit sem, így a doki azt mondta, hogy akkor császár lesz. Én nagyon féltem a császártól előtte, de akkor ott, a kimerültségtől már úgy éreztem, hogy megváltás lesz a császár, és az, ha már nem fogom érezni a fájásokat.

S bár nem vagyok boldog, hogy császár lett, de csalódott sem vagyok. Megbékéltem vele, és örülök, hogy a doki végül nem hagyott még többet szenvedni. Ki tudja mikorra lett volna meg a kislányom...úgyhogy én megkönnyebbülést éreztem, de az is tuti, hogy a vajúdás és a császár együtt nem egy leányálom.

Mindegy, nem rágom magam rajta, a lényeg, hogy a babámnak nem lett semmi baja.

2011. febr. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nekem 3 és fél nap vajúdás jutott.. szerda reggel 5-kor kezdődtek a fájások, délutánra lettek 5 percesek, aztán éjszakára 10-20 percesek, majd megint 5 percesek.. ez ment szombat hajnalig. Aztán burok repesztés, aztán már 2 percesekkel nyomtuk végig a 12 órát. Aztán ahogy az letelt, akkor mondta a dokim, hogy nem lát rá esélyt, hogy simán megszülessen, inkább megcsászározna. A fájdalom elmúlása megváltás volt, de én nagyon el voltam keseredve, hogy ennyi szenvedés után sem sikerült.. Második babánál már csak 12 órát vajúdtam. Ott már én is tudtam, hogy ha ennyi idő alatt nem haladunk, akkor nem lesz meg simán. Ott megkönnyebbülés volt, de azóta eszembe jut néha, hogy én már sosem tudom meg hogy milyen lehet természetes úton szülni..
2015. febr. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!