Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kétségbe estem! Most mit...

Kétségbe estem! Most mit tegyek? A párommal vannak problémák. Eddig akarta a babát, most 8 hetes vagyok, nem is volt semmi gond, de vagy 2 napja teljesen furán viselkedik..

Figyelt kérdés

Az előző kapcsolatomból van már egy 5 éves lányom, most költöznénk össze a párom lakásába tavasszal, én szeptember vége fele szülnék. Szóval a páromnak kételyei vannak, hogy nem fog tudni "eltartani" 4 embert. Teljesen megváltozott. Gyedet én is fogok kapni, nem kell engem eltartani, de ő ezt nem így látja...Volt hogy sokat veszekedtünk tavaly majd kibékültünk, és akkor fogant a baba. És fél hogy csak addig lennék normális, még nem lehet elvetetni. Egyedül nem tudnék eltartani 3-unkat. Fél hogy "elrontja " az életét...


Most mi legyen? Mihez kezdjek? vagy csak megijedt? Beszélni nem lehet vele, szóval ezt ne is írjátok.


2009. febr. 9. 14:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Te mit szeretnél??Most mondja h ne tartsd meg a babát??
2009. febr. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
én nagyon szeretném, de én már egyszer megütöttem a lábam hogy egyedül maradtam a lányommaal. Szóval tudom milyen, és mégegy babával nem szeretném ezt tenni. Másrészt 2 gyerekkel nehezebben is találnék párt, de ez már a legutolsó dolog lenne. tulajdonképpen ki nem mondta hogy vetessem el, csak utal rá. Azonban az is fura, hogy ő már 31 éves, se kutyája se macskája (ill 1 kutyája van). és azt is mondta, hogy neki a babával nincs baja, cska velem...!!!
2009. febr. 9. 14:43
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom mi a baja veled.

De TE mit szeretnél??megtartani??Terveztétek babát??

ÉN megtartanám, de ez én vagyok.

2009. febr. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
én megtartanám persze! akart ő is gyereket persze! meg én is tesót a lányomnak, de hogy mikor arról nem beszéltünk. Nem védekeztünk rég óta. Szóval ha akart volna, akkor tehetett volna ellene...
2009. febr. 9. 15:02
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

Már bocsi, de mi az, hogy veled van baja?? Felneveltél már egy gyereket, tudod, mi a dörgés, nem? Miért viselkedik így egy terhes nővel? Ilyenkor olyan mérges vagyok... megcsinálni, azt meg tudja, de felelősség...

Remélem rendbe jösztök és boldog jövőtök lesz. (Lehet, hogy csak beijedt, nem...? )

2009. febr. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Egy történet egy most 20hetes kismamáról:

Terhes lett áprilisban a párjától, akkor 2éves kapcsolatban.

8hetes terhes volt amikor a férfi teljesen meghülyült, és közölte nem kell neki a gyereke.

A lány nem sokkal előtte elvetélt egy babát, amit a férfi úgy megsiratott, mert családot akart a lánnyal.

Most mikor volt egy élő magzat már nem kellett, és jöhetett bármi, nem volt hajlandó vállalni a családját.

11hetesen a lány feladta a harcot egy életért, amit mások akarnak élni, és már ő is gyűlölte a gyermekét.

Elvetette.

Csak azért, mert az anyagias világban minden emberi kapcsolt elmúlt, meggyőzték, hogy neki is az a legfaszább döntés, amit hozhat...


Szeptemberben egy új pár mellett újra terhes lett, és a férfi nem hogy 6hónap után elhagyta volna, nem. Együtt közösen várják a fiukat, pedig nem milliomos család, csak valóban szeretik egymást, és nem az a fontos, hogy akkor 2évig el kell tartson három embert, hanem együtt kéz a kézben harcolnak.

A picinek az anyánk, az apának mindene megvan/lesz.

Azóta a lány boldog, és ragyog, mert valóban anya lehet/lesz.


Ha a párod egy beszélgetéssor után sem akarja a gyermekét, akkor javaslom, hogy hagyd el. Lehet, hogy a legszörnyűbb napjaidban találod meg azt a férfit, aki a lányodnak is az apja akar lenni, és a saját gyermekéért még ölne is, ha bántani akarják...

És nem az lesz számára kicsinyesen a fontos, hogy a seggét levédje, mert felelősnek kell lenni egy életért.

Beszéljétek meg újra, mi fontos neki, ugyanis ő is ott volt, mikor a picike esélyt kapott az életre. Ha semmi sem győzi meg, akkor neked kell eldöntened, mit bírsz ki.

Sok sikert.

2009. febr. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok jó választ kaptál.


Valamitől megijjedt a párod.Lehet ő sohase lesz családcentrikus.Ha ilyen könnyen meggondolja magát ,akkor nem elég férfi.Főleg a te állapotodban ...vigyáznia kellene rád;nem értem.


Egy utolsó próbálkozásom lenne még feléje,mégpedig az hogy:

Rendben (MIKI? LAJOS? akárki)nem tartom meg.Biztos ezt akarod?Kérnék időpontot a nőgyógyásztól,de mindezt úgy ,h tudjon róla a párod is.

Ha nem ellenezné,ha nem szólna közbe...akkor elhagynám.

Ha megtudnám magamnak engedni anyagilag akkor megtartanám.Lehet egy rossz barát ráijjesztett,hogy majd elhízol stb.

2009. febr. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Te írtad le,hogy veled van baja...Tehát tudod a választ már nem akar téged.:(Egy közös gyerek pedig mindenképp összekötne és ezt nem akarja.Ha most nem hagy el,akkor nemsoká....

Lépj te előbb!!!

2009. febr. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Elképesztő pasik futkosnak a világban,aki ugyan nem védekezik,de aztán ítélkezni azt tud utólag.Nem akarlak bántani,nagyon sajnállak téged,mert tudom hogy 8 hetesen az ember lánya mennyire sérülékeny egyébként is.Soha ne dönts a gyereked kárára,ne vedd el az életét azért,mert nem kelletek az apjának.(az ilyen az nem apa!)Egyébként én is úgy gondolom,hogy talán egy "jó" haver tőmte meg valami negatív dologgal a fejét,mert sok ilyet hallok.remélem hogy jól fogsz dönteni,és sok sikert kívánok neked az életben,és könnyű szülést!Drukkolok neked!

Egy 30 hetes kismama

2009. febr. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem még ne aggódj, nálunk is hasonló történt.

A párom, mikor meglátta a tesztet mindenkinek elmondta, hogy kisbabánk lesz. Aztán egy nap minden megváltozott...már 10 hetes terhes voltam,mikor közölte, hogy 2hetem van eldönteni, mit akarok, mert ö nem akarja ezt a gyereket! Mondtam, hogyha egyedül is maradok, ezt a gyereket én akarom! Rá 3 napra elmentünk ultrahangra (ahova elöször nem akart jönni!) és mikor meglátta a gyerekét, könnybelábadt a szeme!

mikor hazaértünk bocsánatot kért, ugyanis fogalma sem volt róla, hogy már ilyen fejlett a baba!

Ha pasiknak általában kézzelfoghatóvá kell tenni a babát, akár uh segitségével!

Kitartás! :-)

2009. febr. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!