Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek szorulás ellen?

Mit tegyek szorulás ellen?

Figyelt kérdés
Rettentő szorulásom van, 2 napja kicsit fel is puffadtam. Sok gyümölcsöt, zöldséget eszek, naponta kb. fél liter tejet iszok.
2011. febr. 9. 09:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szilvalekvár. Milyen vitamint szedsz? Attól is lehet ám.
2011. febr. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Használj glicerines végbélkúpot.
2011. febr. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Femibiont. De január óta van csak ez a problémám. Addig minden rendben volt.

A glicerines végbélkúp nem ártalmas a magzatra?

2011. febr. 9. 09:10
 4/11 anonim ***** válasza:

A glicerines kúp nagyon durva!


Egyél meg egy zacskó mandulát.

2011. febr. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 kokata válasza:
Én a kisfiamnak mindig aszaltszilvát adok és megoldja a problémát.Nem szedsz vasat a terhesség alatt? Mert nekem attol volt a 2. babával , így abba is hagytam.
2011. febr. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Vasat nem szedek, csak amennyi a terhes bogyómban van..
2011. febr. 9. 09:14
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Már miért lenne "nagyon durva" a glicerines végbélkúp??

Egyébként saját tapasztalatból tudom sajnos, hogy ha alul "be van állva" a széklet nagy tömbökben, akkor felülről hiába érkeznek a hashajtó hatású dolgok (bármi!), akkor az nem segít fellazítani.

A glicerines kúpban semmi ártalmas anyag nincs, alulról meglazítja a bekeményedett székletet.


Amit még kipróbálhatsz "előtte", hogy valamilyen zsíros krémmel bekened a végbeledet, amilyen mélyre csak be tudsz nyúlni az ujjaddal, és az segít, hogy "kicsússzon" a széklet.


Másik "barátságos megoldás", ha napi 3x egy kanál paraffin olajat lenyelsz. Ez nem tud felszívódni a belekben, és a széklethez érve bevonja azt és sikamlóssá teszi. Viszont ezt nem túl jó rendszeresen alkalmazni, csak esetenként.


Igyál sok folyadékot és táplálkozz rostosan a megelőzés érdekében, ha már túl vagy "ezen a problémán".


Vannak még ötleteim, ha ezek egyike sem segít, azt hiszem abba a csoportba tartozom, aki mind terhesen, mint anélkül már "mindent kipróbált".

2011. febr. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem a spenóttól általában hasmenésem van, ha gondolod, próbáld ki! Volt egy barátnőm akinek a szotyitól volt.
2011. febr. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez lehet, hogy túl triviális lesz, de mégis nagyon fontos: reggelizz! Ha minden reggel kb ugyanabban az időben megiszol egy forró italt (tea, tej, akármi), és eszel néhány falatot, az csodákra képes. A másik dolog, ami segíti az emésztést, az az anyagcsere gyorsítása: a mozgás, az izgalom (adrenalin) mind segít. Saját tapasztalat, én is sokat küszködtem ezzel a várandósság elején..
2011. febr. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
magnézium! nekem segített
2011. febr. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!