Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik nagyon nagyon kislányt...

Akik nagyon nagyon kislányt vártak és uh-n kiderült, hogy kisfiú, hogy tudtátok "feldolgozni"? Az apukát mivel vigasztaltátok hogy mégis kisfia lesz? Mennyi idő múlva tudtatok örülni teljes szívből a kisfiúnak?

Figyelt kérdés
2011. febr. 10. 13:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
Másodiknak én nagyon vágytam egy kislányra!Mikor kiderült hogy fiú,kb fél óra alatt feldolgoztam ezt a "csalódottságom" és boldogan eldöntöttük a nevét.Apát nem kellett vigasztalni,teljes szívből örült rögtön.Nem lehet több gyerekem,(nem is terveztem volna többet)tehát nem azt kellett hogy Ő (is) fiú,hanem hogy életemben nem lesz soha lányom !Remélem érted hogy értem!Egyébként ma már nem tudnám elképzelni sem hogy ne két fiam legyen,igazi fiús anyuka lettem :) Egy két és fél és egy 3 hónapos fiúk anyukája
2011. febr. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Az én első gondolatom, megérzésem az volt, hogy kisfiam lesz. Aztán, ahogy teltek a hetek, gömbölyödött a pocakom, mindenki belémbeszélte, hogy ez bizony kislány :=) Sebaj, máris örültünk a kislánynak, egészen a 6.hónapig, amikor a 4d-s uh-n egyszercsak félreérthetetlenül megtaláltuk a kukiját :=). Ha még nyolcszor módosítottak volna a várható nemén, akkor sem kellett volna feldolgoznom semmit, ugyanúgy örültünk volna neki.
2011. febr. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Apával mindig kislányra vágytunk. Viszont pár hetes voltam, mikor erősen éreztem, hogy fiú lesz. Épp ezért nekem volt időm "feldolgozni", így mikor kiderült, hogy fiú, én már nagyon örültem Neki, pedig soha nem tudtam magunkat egy kisfiúval elképzelni. Apa viszont teljesen magába roskadt. Én ott örvendeztem, hogy megtudtuk a nemét, és minden rendben van Vele, Ő meg meg sem szólalt. Nagyon rosszul esett nekem ez. Nem is nagyon tudta feldolgozni addig, amíg meg nem született a baba. Már elmúlt 1 éves, és szinte minden nap elmondja, hogy mennyire örül neki, hogy fia lett. Persze, ha lány lett volna, akkor meg azt mondná:-) Szóval, ha nem is sikerül feldolgoznia a párodnak, ez csak addig tart, amíg meg nem születik a pici.
2011. febr. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
86%

Szegyellem magam,de en is nagyon kislanyt vartam,es a ferjem is,mar a neve is megvolt :),aztan a 17 hetes uh.n azt mondta az orvosom,hogy "hat ez bizony kisfiu",de meg nem mondta 100%-ra.Alig vartam a kovetkezo uh-t,hogy hatha tevedett a doki,gondoltam,biztosan elnezte :)),remenykedtem benne,hogy csajszi van a pocakomban...de a kovetkezo uh.-n is fiut latott.Mindenfele erzes kavargott bennem:csalodottsag,szomorusag,aztan iszonyatosan gyuloltem magam ezen erzesek miatt.Kb.2 napig tartott,amig "feldolgoztam".Aztan voltunk 4D-n,kaptunk egy csomo fotot a kis pocilakorol,es imadtuk,olyan szepen latszott a kis pofija,es grimaszolt,nyujtogatta a nyelvet,fogta a fejet,mintha gondolkodott volna,eszmeletlen volt!Ezutan kezdett megtetszeni a gondolat,hogy ket pasim lesz,es milyen buszken fogok majd setalgatni veluk az utcan :).

Ferjem is csalodott volt az elejen,de szerintem minden ferfi a lelke melyen eloszor fiut akar :P,meg ha a mi kedvunkert az mondjak is,hogy kislanyt szeretnenek.

A mai napig haragszom magamra,hogy a kezdetekben nem akartam elfogadni,hogy kisfiam lesz,es szerintem egesz eletemben fogok,mert miota megszuletett,IMADOM.Tervezunk meg babat,nem is olyan sokara,meg lehet kislanyunk,de most ugy gondolom,ha fiu lesz is,eppugy fogok neki orulni mar a kezdetektol.

Annal nagyobb kincs,mint az egeszsege,es az elso mosolya nincs a vilagon.Egy anya feltetel nelkul szeret.En meg tudnam zabalni a kis pofijat,az apro kezecskeit,a labait,olyan kis duci,annyi oromet okoz,hogy azt nem lehet leirni,es mindekozben eszembe sem jut a gondolat,hogy mi lenne,ha lany lenne.

Neked elso baba lesz?

En akkor nem mertem feltenni ezt a kerdest itt,meg igy arc nelkul sem,pedig megfogalmazodott bennem.

Te oszinten kerdeztel,es en a legoszintebben valaszoltam,bocs,hogy hosszura sikeredett.Tudom en,hogy a szived melyen nagyon varod,es nagyon szereted,es hidd el ugy fogsz neki orulni,mint meg semminek a vilagon.

Az en kisfiam 2010.oktober 17-en szuletett,es megvaltoztatta az eletunket a leheto legjobb iranyba :)

Boldog babavarast neked,es konnyu szulest!

Szep napot!

2011. febr. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Párom fiút akar, én viszont kislányt. Már a kezdetektől kislányként gondolok rá, úgy érzem, hogy biztosan nem fiú. Bevallom, én is rettenetesen szégyenlem magam, de félek tőle, hogy hogyan fogom fogadni, ha fiú lesz. Tudom, hogy szeretni fogom, de mégis félek, hogy mi lesz, ha mégsem tudom majd úgy szeretni, mint azt a kislányt, akire vágyom. Egyelőre nagyon be vagyon parázva emiatt és szörnyű embernek érzem magam. Nekem csak lányok vannak a rokonságban, a kiscsajokkal nagyon jól kijövök, mert én is nagyon lányos lány voltam mindig, félek, hogy egy fiúval nem tudok mit kezdeni. Párom azt mondja, hogy azt is ugyanúgy kell pelenkázni, etetni..stb. Remélem túl teszem majd magam könnyen rajta, ha esetleg lány lesz, remélem jó szülő leszek.
2011. febr. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Kedves 14:34-es! Köszönöm az őszinte válaszodat, mire a végére értem mé a könnyeim is kipotyogtak! Igen első baba lesz, de mindig csak kislányt tudtam elképzelni, és ami még zavar az az, hogy úgy érzem, hogy nem tudtam a páromnak az igazi boldogságot megadni, mert ő lánynak örülne. De a válaszod után kezdem másképp látni a dolgokat. Mégegyszer nagyon szépen köszönöm az őszinteséged!
2011. febr. 10. 15:08
 7/19 anonim ***** válasza:
71%

Szia!

A családban mindenki lányt szeretett volna, kivéve anyut, akinek minden vágya volt egy unoka fiúból (persze mindig azt mondta, hogy inkább lányt szeretne, de tudom, hogy fiút akart). Mikor kiderült, hogy pici fiú van a hasamban, mindenki, még az apja is örült neki, én viszont frászt kaptam: Te jó Isten! Mit fogok kezdeni egy fiúval? Hogy kell egy kisfiút tisztán tartani? Engem nem köt le a kisautó... stb Mivel egykeként nőttem fel, körülöttem csak lányok voltak, semmi, de tényleg semmi mintám nincs. Kb. 2 napig pánikoltam, hogy nem fogom tudni tisztességgel felnevelni. Mára már annyira beleéltem magam, hogy fiú van a hasamban, hogy bizony csalódott leszek, ha a dokim a szülésnél ezt mondja: "Gratulálok, kislány!". Annyira helyes, vagány kis cuccokat kaptunk, hogy nem győzöm majd a csajokat elhajtani tőle :)

2011. febr. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
71%
Engem kellett vigasztalni, nem Apukát. Nagyon későn derült ki, kb. a 6.hónap vége felé, hogy fiú, addig mindig kislányt mondtak. Igazából kb. 1napig voltam csalódott, aztán már vettem is a fiús ruhákat:)
2011. febr. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
71%
Én az elejétől kislányt éreztem, az UH-on is kislányt jósoltak...szülés előtt 2 héttel az utolsó UH-on derült ki, hogy mégis fiú:) Hát őszintén megmondom, majdnem, hogy fel kellett locsolni engem a kórházban UH után. Aztán lefoglaltam magam, mert fiú nevet nem is nagyon kerestünk addig, annyira biztos voltam a lányban. De apa örült a fiúnak meg persze én is csak fura volt átállni, hogy fiúra gondoljak. Most úgy néz ki a második is fiú lesz, de nem bánom:)
2011. febr. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a férjem már a kezdetektől fogva csak kislányt szeretett volna, mindig mondta neki nem kell fiú! Először azt hittem csak hülyéskedik...amikor kiderült, hogy hárman vagyunk mondta, hogy ő biztos lányt csinált. Ezen kívül egy inga, egy "boszorkány", a kínai horoszkóp és a pocakom meg a csípőm alapján mindenki erősítette bennünk ezt a "tényt" :). Majd kiderült a 18.héten, hogy a pocaklakóm bizony fiúcska. Őszinte leszek, majdnem elsírtam magam...és egy 2 perc múlva olyan szégyent éreztem, hogy akkor meg azért sírtam, hogy hogy lehetek ilyen...és azóta anyatigrisként védem, és egyáltalán nem bánom, hogy fiú. Férjem elég nehezen viselte, 1 hét depresszió, neki nem kell több gyerek stb...először vívódtam vele, aztán ráhagytam, nem foglalkoztam a "hülyeségeivel", és kb.a 6.hónaptól kezdett megszelídülni, elkezdte mondogatni, hogy az ő kis cerkása stb, majd a nevet is ő választotta :), teljesen megváltozott és a szülés után csak még jobb lesz! Nagyon várja a picit, azóta nem is hallottam tőle, hogy kár, hogy kisfiú! Azért nem mondott le egy csajsziról! Talán a következő babóca az lesz!Szerintem ti is ki fogtok békülni a gondolattal, csak van akinél tovább tart! Ne izgulj! Boldog babavárást!
2011. febr. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!