Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális ez? Úgy érzem,...

Normális ez? Úgy érzem, annyira kimerült vagyok, meg sem tudnám szülni a második babámat.

Figyelt kérdés

A nagyfiam 15 hónapos. A második picivel a terhesség elején járok, de munka, férjem munkája, lakásfelújítás, gyereknevelés miatt olyan kimerült vagyok. Most úgy érzem, képtelen lennék nemhogy kihordani, de még megszülni is a babámat.

Pedig könnyű terhességem és szülésem volt az elsővel.


2011. febr. 11. 07:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is igy voltam ..


apa dolgozik hattól ötig

a gyerek velem segítség ritkán van váratlanul

háztartás gyereknevelés sokszor egyedül gyerekkel bevásárlás és már délben ásítoztam ... a nagylány nem alszik délben igy én se tehetem meg hogy szundítok egyet halálosan kimerült voltam.


a II. trimeszterben jobb lesz de csak egy kicsit.

2011. febr. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

MOst járok a 2. terhességem 14.hetében a kisfiam pedig 21 hónapos,250nm-es lakást takarítok mindennap és nekem sincs időm aludni délben amíg a fiam alszik addig gyorsan megfőzök vagy felmosok amit ugye vele nem lehet megtenni!S ez mellett Boltba,védőnőhöz,városba vizsgálatokra megyünk ami kb 1 km-re van tőlünk (biciklivel)S az ehhez tartozó udvar+kertről nem is beszélve jó most tél van a kert nem lényeg de vegyes kazánunk van be kell gyújtsak stb.Senkinek nem könnyű!És segítségem abszolúte nincs.Minnél nagyobb a ház a pici annál nagyobb kuplerájt tud csinálni az apukájáról nem is beszélvén.De ez van vállatuk!Megfogod tudni szülni az a picit és kifogod tudni hordani anya vagy!Az első terhességemnél már 2 napja nem ettem semmit mert meg akart csszározni egyik nap ekkor este azt mondták majd inkább holnap de akkor még mindig ne egyél csak teát ihattam az is keveset közben megindult éjfélkor magától a pici fiam majd 14 óra 40 perckor a világra jött azthittem nem lesz erőm nyomni mert annyira éhes voltam és gyenge de volt!2 nyomásból meg is voltunk!Hidd el bízz magadban!

S ehhez hozzátenném hogy még csak 20 éves vagyok!Más is bírni fogja mert hát kell!szép babavárást és Boldog napokat a nagyobbik gyerkőccel!

2011. febr. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%
Szia, 27 hetes vagyok, a fiam 17 hónapos. Dolgozom (főleg itthonról, vannak alkalmazottaim is, de a cégeket én vezetem továbbra is), a férjem este 9 körül jár haza, nagy ritkán ér hamarabb haza. Én is nagyon szerettem volna, ha minél hamarabb jön a második baba, de most már kicsit bánom. Alig élek. A fiam isteni kölök, eszik, alszik, vidám, kedves, de még így is halálos fáradt vagyok. Egész nap csöng a telefon (etetés közben, séta közben, fürdetés közben és utána), főzni is kell (csak neki főzök, én rendelek kaját magunknak, mert nem jutna időm rá), takarítani nem sűrűn szoktam (van egy néni, aki kéthetenként jön kitakarítani), boltba nem járok (rendelek). Azt mondták, majd a második trimeszter, hát nem volt igaza senkinek. Marha nehéz és most már akkora a hasam, hogy alig tudok mozdulni. Persze megyek, csinálom, de belegondolni sem merek, hogy fog ebbe beleférni még egy baba. Tudom, belefér majd, megtaláljuk az egyensúlyt, de nagyon megértelek, hogy így érzel. Reggel már alig bírok felkelni az ágyból és végiggondolni, hogy ilyen hosszú a nap... nincs is kedvem. Még szerencsés vagyok, a fiam ilyen jó gyerek és sokat játszik egyedül is, most is, amikor a gépnél ülök. Kitartás, minden rendben lesz!
2011. febr. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Lányok. Most kezdem a 36. hetet. Nem akarlak titeket elkeseríteni, de borzasztó. Mindennap számolom, hogy jussunk el a 37. hétig és szüljek, mert nagyon fáradt vagyok.

Kisfiam 25 hónapos dackorszakos, apa este 9 előtt sehol. Ráadásul veszélyeztetett vagyok, nyitott méhszájjal.

Kössétek fel a gatyátokat a 3. trimeszterre:)))

2011. febr. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bocsánat az off-ért, de én is a 3. babámat várom és a kicsi nagyon hisztis. Néha egy-egy öltöztetés közben úgy érzem, hogy kiesik már belőlem a baba. Férjem szokta mondani, hogy pihenj le, de! Nálatok hol a határ, meddig vagytok talpon, nem féltek hogy baj lesz, koraszülés stb? Mert én reggel 6-22 óráig talpon vagyok, hatalmas a hasam, a 29 hétben vagyok, de annyira fáj minden porcikám, hogy sírni tudnék. Viszont legalább nem keményedik a hasam.
2011. febr. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!