Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vasat szedtem a teherbeesés...

Vasat szedtem a teherbeesés előtt 1-1,5 hónappal, amiben 200% folsav volt. Most Ladeevitet szedek. Válthatok Gravidára?

Figyelt kérdés

Nem tervezett baba volt, hanem olyan akarjuk is meg nem is, ha jön akkor örülünk, hanem akkor nem keseredünk. És ő jött. Vérszegény voltam, így vasat szedtem, napi 1 tablettában volt 200% folsav. Ez gondolom jó.

Most léptem be a 2. harmadba és Ladeevitet szedek, ezt javasolta az sztk orvos. De már túl drága. Szedhetek-e mást helyette? Gravidát vagy esetleg amit ajánlotok, esetleg Femibion? Vagy nem szabad váltani?


2011. febr. 11. 11:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan válthatsz bármikor. Nagyon jó a Femibion, csak az se olcsó... A gravida is tökéletesen megfelel. Esetleg szedj hozzá + folsavat...
2011. febr. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Folsav és jód tabletta is van itthon, min. egy havi adag, de szerintem több, ezeket a Ladeevit mellett nem szedtem, mert ugye van benne elegendő, tehát nem baj, ha ennyivel, kevesebb a beltartalma.
2011. febr. 11. 11:40
 3/6 anonim ***** válasza:
Én az elejétől gravidát szedek, nyugodtan válthatsz, bár egyik sem olcsó. Nekem azt mondta a dokim, nem lát különösebb okot a vérképem alapján a napi 1 tablettára, az utolsó időszakban elég a heti 2-3 szem.
2011. febr. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Gravida 2000/hó, míg a Ladeevit 2600, de van ahol 3200/hó.
2011. febr. 11. 12:01
 5/6 anonim ***** válasza:
Én a 20. hét körül váltottam Gravidáról Ladeevit-re. Igaz, hogy kicsit drágább (nálunk 2700,-), viszont én a Gravidától állandóan hánytam, tökmindegy volt mikor vettem be (evés után, közben). Persze ez egyénfüggő, de ajánlom, hogy először csak a kisebbik kiszerelést vedd meg és tedd próbára. Mindenesetre vitaminváltással nem ártasz sem a babának sem magadnak.
2011. febr. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Annyi, hogy a Gravidában nincs omega 3, míg a Ladeevitben van (ezért is ajánlják a nőgyogyik), de van olyan doki, aki ilyenkor már azt mondja hogy nem kell szedni semmit. A Femibion meg még a Ladeevitnél is drágább.
2011. febr. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!