Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Metformin/Meckformin fog...

Metformin/Meckformin fog segíteni closty nélkül is, ha nincs peteérésem?

Figyelt kérdés
2011. febr. 12. 08:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen fog. De tartsd a diétát és a mozgás is jót tesz.

Én Met szedés elején 3 hónapig kaptam closty-t. Sikertelenül próbálkoztunk. 8 hónap met után, 20 kg-t leadtam és spontán teherbeestem. Ma töltöttük a 12. hetet és nagyon boldogok vagyunk.

Kitartás és össze fog jönni!!!

2011. febr. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A PCO-s betegek nagy részének segít önmagában a met, de nem mindenkinek.

Nekem egy évig diéta, torna és metformin mellett sem sikerült teherbe esnem, nem volt peteérésem sem.

A ciklusom sem akart helyre állni.

Ekkor az endokrinológus átállított 3 hónapig Avandametre (ebben kétféle 2. típusú cukorbetegség kezelésére szolgáló hatóanyag van) ekkor már lett peteérésem, de ez mellett védekezni kell. A kúra után megint 2 hónap metformin + closty - megint nem volt peteérésem.

Majd sikerült végre a baba closty nélkül, spontán, (ma már 3 és fél hónapos gyönyörű pici fiú!) az első normális peteérésből úgy, hogy a ciklus első felében Avandametet szedtem, peteérés után pedig metformint tovább a terhesség 12. hetéig. Az igazsághoz még hozzátartozik, hogy a sikeres hónapban Calcium D Sandozt is ittam minden nap, mert a kálcium és D vitamin pótlásnak is nagy jelentőséget tulajdonítanak az egészséges petesejt érésénél, szóval próbáld meg mindenképp ezt is.

Kicsit hosszú lett, de gondoltam leírom a történetemet.


Sok sikert kívánok neked és ne add fel, előbb-utóbb mindenképp sikerülni fog spontán a kisbaba!

2011. febr. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nekem másfél hónap alatt segített, de tényleg tartsd a diétát és a mozgást még akkor is ha nem vagy túlsúlyos... szurkolok!!!!
2011. febr. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jaj lányok,nagyon köszönöm a bíztatást,aranyosak vagytok!Mindenképp írok majd:)
2011. febr. 12. 16:09
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem nem a met segített (persze azt is szedem), hanem a barátcserje. Amikor abbahagytam, nem volt pé-m. Aztán újra elkezdtem és megint volt pé-m. Legutóbbi alkalommal emelt (napi 4 szem) adagot szedtem és meg is fogant a babánk.


5h km.

2011. febr. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem a merckforminnal 5 hónap alatt megfogant a baba. El sem hittem eleinte! Olyan gyorsan történt!

Szerintem bízhatsz a metben! sok sikert!

29 hetes km

2011. febr. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!