Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan lehet elkerülni, hogy...

Hogyan lehet elkerülni, hogy terhesgondozásra a körzet szerinti orvoshoz és védőnőhöz kerüljek?

Figyelt kérdés
Szeretnék a mostani dokinál maradni.
2011. febr. 13. 12:12
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem csak úgy ha bejelentkezel egy másik körzetben lévő lakcímre.
2011. febr. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És a körzeteket hol tudom megnézni? Elég az ideiglenes lakcím?
2011. febr. 13. 12:38
 3/7 anonim ***** válasza:

szabad orvosválasztás van, úgyhogy ott nincs gond, viszont védőnőt a legjobb tudomásom szerint nem választhatsz, ott a körzetest kell választani.

Lehet elég az ideiglenes lakcím is, de a legtöbb helyen az állandót nézik, lehet itt is.

A város honlapján biztos fent vannak a körzetek, ott nézd meg.

2011. febr. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Védőnő csak az lehet,aki a te körzetedhez tartozik,mármint ahol laksz.A látogatásai miatt.Nekem ,mivel más címen lakom,mint ami a lakcímkártyámon van,ezért tartózkodási címnek be kellett iratnom azt,ahol lakom.
2011. febr. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondták, hogy most már orvoshoz is máshoz kell járnom. A védőnő nem zavar egyelőre. Lehet doki saját, védőnő körzet szerinti?
2011. febr. 13. 13:15
 6/7 anonim ***** válasza:

Elvileg szabad orvosválasztás van. De gyakorlatilag ez úgy működik, hogy vagy azt választod, akit kirendeltek neked (ez nálunk nap mint nap más), vagy magánhoz jársz jó pénzért. Esetleg, ha átjelentkezel másik címre. Én is ezen gondolkodom nagyon erőteljesen.

Sajnos ez még így működik, hiába hangoztatják sokan, hogy szabad orvos és kórház választás van. Ahol ki van írva, hogy a körzeten kívülieket is szívesen ellátják, oda járhatsz, de máshová...

2011. febr. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem nagyon értem, hgoy körzet szerint hogy vagy orvoshoz beosztva. A védőnő és egy orvos csinálja együtt a terhesgondozást? Nálunk így van, megvan, hogy egy hónapban hány alkalommal és melyik napokon jön az orvos terhesgondozásra, de semmi mást nem csinál, csak beutalókat ad. Mondjuk nekem van saját orvosom, ahogy az egyik előttem válaszoló írta "jó pénzért", de nekem megér ennyit, annak ellenére, hogy nem vagyunk milliomosok... Szóval a lényeg, hogy ha így vannak együtt, ahogy írtam, akkor sok választási lehetőséged nincs, legfeljebb még annyit csinálhatsz, hogy eljársz tb-s rendelésre, és ha menni kell a védőnőhöz, akkor mindig erre hivatkozol. Ott elvileg ki van írva, hogy melyik nap melyik doki rendel, tehát ingyen is tudsz egy konkrét orvoshoz járni.
2011. febr. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!