Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Ti egyetértettek az...

Kismamák! Ti egyetértettek az influenza elleni védőoltással? Én már sok ellenérvet is hallottam ezzel kapcsolatban így nem tudom mi lenne a helyes? (13 hetes kismama)

Figyelt kérdés
2011. febr. 16. 09:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Én nem értek vele egyet, akinek az immunrendszere rendben van, az simán legyűri az influenzát. Szerintem a magzatnak sem jó a védőoltás mellékhatása. De ez csak az én véleményem.
2011. febr. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Én sem szeretném beoltatni magam, egyáltalán nem vagyok beteges típus van olyan év, hogy még lázas sem vagyok... De Édesanyám nagyon ragaszkodik hozzá, folyton rágja a fülem emiatt.
2011. febr. 16. 09:33
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly télen voltam terhes mikor annyi kismama betegedett eg,és mikor annyi rémhír terjedt.

Nem oltattam be magam és persze ehhez szerencse kell de most itt vagyunk mindketten egészségesen(kop-kop)

Most sem oltatnék ha terhes lennék!

2011. febr. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha beoltatod magad és megbetegszel a benne levő baciktól, nem tudnak neked gyógyszert adni.Viszont, ha nem oltatod magad és úgy betegszel meg kaphatsz gyógyszert.Én nem oltattam magam, de ez a te döntésed!Kérdezz meg a nődokidat, háziorvost, védőnőt, olyanokat akik értenek is hozzá!

32h km

2011. febr. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Tavaly 13 hetes terhesen oltattam be magam, szerencsére egészségesek vagyunk.Nem is voltam beteg:)Encsi
2011. febr. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
45%
Az oltásban nincsenek bacik, se vírusok. Nem leszel tőle beteg, azok halott vírusok. Én oltattam, a láz káros a babának, nem tudsz ellene tenni semmit, az immunrendszer gyengébb ilyenkor. Legfeljebb mázlid van és nem kapod el.
2011. febr. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy a kedves Utolsó is írta. Ilyenkor nincs olyan, hogy rendben van az immunrendszered. Terhesség alatt le van gyengülve, és fokozottabban vannak kitéve a kismamák a fertőzéseknek, vírusoknak. Én az előző influenza-szezonban voltam terhes, akkor a dokim feltétlenül javasolta a H1N1 elleni oltást. Én sokat rágódtam rajta, plusz megkérdeztem kutatóorvos ismerősömet is, ő is ajánlotta. Én beoltattam magam. Minden jót és jó egészséget! Üdv, 14 hónapos kisfiú anyukája
2011. febr. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Engem tavaly beoltattak, mikor nem voltam terhes, egész télen beteg voltam, ezért most így terhesen nem oltattam be magam, nem éri meg, nincs is bajom, sőt egy kis torokfájáson kívül más nem volt, lekopogom.Annyi vitamint szedek, meg ilyenkor jobban dolgozik az immunrendszer, egy egészséges szervezet legyűri, az oltás csak ront a helyzeten.
2011. febr. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Te tudod.. A te immunrendszerednek biztos árt az oltás..


Én tanultam ezeket a dolgokat és van elképzelésem az immunrendszer működéséről, meg az oltáséról, az előbb is azért írtam azt, amit.

2011. febr. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Azt azért kijavítanám, hogy ezek halott vírusok, ez így nem igaz, legyengített vírusok - ezért csak egészséges embernek adják be, mert a legyengűlt immunrendszer mellet igenis fertőzést okoznak!

Eü. dolgozóként nem oltattam be magam, sem most, hogy babát várok, sem mielőtt babát vártam - egyik influenza ellen sem! Viszont nem egy beteget vittem, aki az oltás után lábra állni sem tudott - persze ez nem törvényszerű, ugyanakkora esélye van, mintha nem oltatod be magad és elkapod a betegséget, DE abban sem hal bele törvényszerűen minden ember, csak akinek más betegésge is van, vagy kórosan legyengűlt a szervezete...

2011. febr. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!