Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor - szülés előtt vagy...

Mikor - szülés előtt vagy után - és kb. mennyit terveztek fizetni a nődokitoknak, ha a terhesgondozás során is rendszeresen kért lovét?

Figyelt kérdés
2011. febr. 16. 20:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az én dokim mondjuk nem kért a terhesgondozásért, és fix tarifája sem volt, de alkalmanként 5000-et adtam neki, és a szülésért 40-et.

Az alkalmankéntit is úgy adtam, hogy a 3. hónaptól havonta 5000, aztán az utolsó hónapban csak egyszer adtam, pedig hetente mentem.

Általában aki kér, az megadja a tarifát, ha nem mondd semmit, akkor adj amennyit gondolsz.

2011. febr. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
az én dokim sem kér..és nem is tesz szemrehányást ha meg is nézné az összeget.. én már a 30.hétben járok, de nem vagyok hajlandó 5ezernél többet adni neki.A szülés után max. 20-30ezer ft körül adok neki..sajnos nem nagyon futja többre, azért fogadtam őt mert rendes és hogy biztonságosabban szüljek mintha nem lenne dokim..
2011. febr. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hallottam már olyan véleményt, hogy egy magánrendelés tarifájának tízszeresét szokás adni szülés után.

Én 6000 Ft-ért mentem magánrendelésre, szülés után pedig 100.000 Ft-ot adtunk pluszban. Egyes helyeken ez kevésnek számít szülésért, nálunk a szokásosnál egy kicsivel több. De a dokim a szabadsága alatt jött be a hirtelen császáromhoz, hogy kivegye az ikreimet, és utána is minden nap bejött hozzám a kórházba, szóval én aztán nem sajnáltam tőle a lóvét.

2011. febr. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A szobatársam 100.000-et adott, rögtön szülés után. Éjjel majdnem elvérzett, kivették a méhét, persze apénzből semmi nem járt vissza.

Ne haragudjatok, nem rémisztgetni akarlak benneteket. Csak ezek után én kizárólag a kórházi napok végén, vagy a 6 hetes kontrollon adnám a hálapénzt.

Mi a kórházban adtuk, 4 nap után. Így az is számított, hogy minden nap bejött megnézni minket, ott is megvizsgált, stb.

2011. febr. 17. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Magánrendelésen 10.000-et adtunk alkalmanként, a szülés után "csak" 20.000-et, mert egy hónappal hamarabb jött a pici, és ennyi pénzünk volt, amit akkor rá tudtunk szánni.

Egyébként épp ügyeletes volt, nem kellett miattam bejönnie.

2011. febr. 17. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én a magánrendelésen 7000 Ft-ot szoktam fizetni. Amikor felkértem a dokimat, hogy ő vezesse a szülést, azt mondta, hogy a rendelési díj 10-szeresét szokta kapni. Így mi 70.000 Ft-ot fogunk neki adni, meg 35.000 Ft-ot a szülésznőnek. A dokinak a varratszedésen fogom csak odaadni, bár szerintem attól függetlenül is be fog jönni minden nap hozzám. Bent feküdtem decemberben is pár napot, 1 nap kivételével minden nap benézett, és azt is elintézte, hogy előbb hazaengedjenek. Szóval nagyon jó fej, én maximálisan meg vagyok vele elégedve.
2011. febr. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

10 000 Ft a magánrendelés, 4 hetente járok hozzá. A végén a ctg nála 5000 Ft.

A szülésért nem kért fix összeget, annyit adunk, amennyit gondolunk. Majd a kórházi lét végén v. a 6 hetes kontrollon adjuk oda, bár eddig is maximálisan segítőkész volt, és minden apró-cseprő dolgot intéz nekünk.

2011. febr. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az én dokim nem kér semmit a terhesgondozásért, viszont a szülésre fix tarifája van, amiért 80E-t kér. Ha belegondolok, akkor "jól járok", mivel egyik ismerősöm dokija alkalmanként 12E-t kér, a szülésért pedig 120at...
2011. febr. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
uramisten 100.000 ft?????Én nem tudom ezek milyen szupi orvosok de az enyém is tökéletes ha mennem kell a kórházba uh vagy vizsgálatra 2000 ft szoktam adni szülésre pedig20.000-30.000 szánok és ezt mástól hallottam aki hozzá járt és tökéletesen helytált a doki szülésnél!!!
2011. febr. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

13:16-os-nak:


Nálunk, és még sok más helyen is fix árasak a magánrendelések, és szerintem ez így korrekt. Aki nem tudja vagy nem akarja megfizetni, az nem oda megy. A szülésért viszont tudtommal nem kérhet konkrét összeget egy orvos, más kérdés, hogy valaki kerek-perec megnevez egy összeget. A megoldás ugyanaz: nem őt választod, ha nem tetszik... ha pedig szülésre nem nevez meg összeget, akkor döntsd el, mennyit tudsz és akarsz adni rá. Ilyen tekintetben nem lesz sok a 100.000, és nem lesz kevés a 20.000 sem...

2011. febr. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!