Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egymás után kétszer vetélőknek...

Egymás után kétszer vetélőknek lett végül problémamentes terhessége és babája, mennyivel sikerült teherbeesni az utolsó vetélés után?

Figyelt kérdés
Nekem van egy kisfiam, de a tesó nem akar összejönni, már kettő elment, mi lesz?
2011. febr. 20. 15:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Próbálj megnyugodni!!! előfordul,hogy a második baba nehezebben jön össze/ marad meg.


Nem ugyan az a szitu,de a 2. terhességem nekem is megszakadt. Aztán végül sikerült egy kistesót össze hozni.. aztán a kistesó születése után is volt egy vetélés... van ez így. Nem lehet mit tenni...

A második gyermekünket fél év "pihenő" után hoztuk össze.



Sok sikert Nektek!!!

2011. febr. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Én elmennék a helyedben endokrinológushoz, mert lehet, hogy az első terhesség után nem állt helyre a szervezeted. Sokan lesznek pajzsmirigyesek szülés után, és az azzal jár, hogy nem termel a szervezet elég progeszteront, emiatt lehetnek vetélések sorozatban. A hormonpótlás sajnos nem szokott segíteni. Lehet, hogy nálad nincs semmi ilyesmi, de egy vérvétellel ezt ki lehet zárni.

2011. febr. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nekem is elment a tesó, és hormonproblémára gyanakszom...:(

nem kaptál "babamegtartó" gyógyszert a vetélés után? Én holnap megyek a dokimhoz, de addig el nem jövök míg nem ír fel nekem...a következő pozi tesztnél már szeretném szedni, ez a vetélés is nagyon megviselt, teljesen átérzem a helyzeted....a mensid normális? mert nekem az sem, úgy jön meg, hogy 3-4 nap barnázás, aztán 1 nap piros vér és ennyi, sokat olvastam és ez is egy jele, ha progeszteron hiány van a szervezetben.

2011. febr. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Az első vetélés előtt csak két ciklusom volt, mert szoptattam, úgyhogy szülés után 9 hónapra jött meg először. A babám 11 hónapos volt, amikor teherbeestem, ezzel egyidőben hagytam abba a szoptatást. Vetélés után szépen beállt 28 napra pecsétek nélkül. 3x jött meg mikor újra terhes lettem, de ez a terhesség nem fejlődött, üres maradt a petezsák. Itt az lehetett a baj, hogy a petezsáknál egy jóval nagyobb hematoma vette körül, valószínű ez akadályozta a fejlődésben. Nem tudom mit gondoljak.
2011. febr. 21. 10:48
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja, azt elfelejtettem írni, hogy most kaptam utrot és rutascorbint 4+1-nél, tehát egyből, mégsem fejlődött, ezért gondolom, hogy a hematoma okozhatta a bajt nem hormonzavar, de csináltatok mindenképp hormonprofilt.
2011. febr. 21. 11:02
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, nekem is két vetélés után lett meg a kisfiam.Azt nem mondanám hogy problémamentes volt a terhesség, méhszájkinyílás miatt sokat kellett pihennem, és vérnyomásproblámáim voltak, de végül is minden rendben volt.
2011. febr. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia.Nekem az első terheségem vetéléssel végződött,Rá 6hónapra ismét terhes lettem,rögtön barnáztam,rohanásdokihoz,nemlátott semmit,nem adott semmit,majd csak 6 hetesen kaptam utrot,mégis megmaradt a kisfiam,aki most 2,5 éves.1,5 éve ismét terhes lettem,7 hetesen minden előzmény nélkül elkezdtem vérezni és elvetéltem,2 hónapra rá ismét így jártam.Teljes kivizsgálás,nem találtak egyikőnknél sem semmit.Ezután teljes összeomlás,hogy akkor miért,most hogyan tovább,még egyet már nem tudtam volna elviselni,pláne így,hogy nem tudtuk miért,mi okozza,hogy hova tovább,mi ellen küzdjünk,meg még ezer kérdés.De ismét probálkoztunk,de nem akart összejönni,kicsit lehiggadtam,visszamentem dolgozni,hogy az agyamat erről a témáról leállítsam,és a vetélések után 10 hónappal pozi lett a teszt,rohanás a dokihoz,kaptam duphastont,meg aspirin protect-et,bár semmi problémám nem volt és hál istennek azóta sincs,hamarosan érkezik a kistesó,aki szintén kisfiú.

Szóval csináltass egy kivizsgálást és hajrá!Tudom milyen nehéz átélni ezt,de nem tudsz tenni ellene,hidd el lesz még babád.Vszínű én a kislányt nem tudom kihordani a doki szerint,de ez nem biztos,erre utaló vizsgálatot nem csináltattunk még,de ha úgy döntünk,hogy lesz 3.,akkor megcsináltatja a doki.Kívánom,hogy mielőbb boldog kismama legyél,és ne add fel!!

2011. febr. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Babazsák válasza:
Szia!nekem 2009ben volt egy 5-6 hetes vetélésem utána nem nagyon próbálkoztunk (kicsit elkeseredtünk) 2010augusztusa király összejött jártam rendesen dokihoz minden oké volt 11héten(szept.)véreztem kiderült ennyi volt!szedtem a vitamint és december 29-én kiderült hogy összejött de DUPLÁN ja és nincs a családban iker!nem volt probléma mentes az eleje de legalább rendben vannak! ne keseredj el összefog jönni a tesó! szurkolok! :-)
2011. febr. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az utolsótól szeretném kérdezni, hogy szeptemberben volt műszeres befejezés? Köszi!
2011. febr. 22. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!