Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Babahordozó/rögzíthető mózes/a...

Babahordozó/rögzíthető mózes/autósülés? Mi a lesz a legbiztonságosabb, és legkényelmesebb?

Figyelt kérdés
Tapasztaltak tanácsára lennék kiváncsi, mert én már teljesen összezavarodtam a témát illetően. A korházból azt mondják elég a hordozóval rögzíteni a kocsiba, de ha 2-3 hónapos korától esetleg, ( de írjatok ha ez szerintetek túl korai!! ) 2-3 órás utakra mennénk Vele, akkor állítólag valamilyen rögzíthető mózes a legkényelmesebb Neki. Ha igen, milyen konkrét márkájú??Hol lehet kapni? Az autósülések hiába 0-18 kg-ig vannak kitalálva, nem elég kényelmesek a kis gerincének még-ugye??
2009. febr. 14. 11:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem tökéletes neki a gyerek hordozó, ami egyben autós ülés is, azért van ráírva hogy 0-9 vagy 0-13kg-ig jó, mert arra van kitalálva, tesztelve. A kórházból abban haza lehet hozni, fél óra,max 1 óra alatt hazaértek gondolom, annyi idő alatt nem lesz baja a babának. 2-3 hónapos korában már semmi gond nélkül lehet vinni hosszabb autós útra a hordozós autósülésben. Sőt, vannak olyan babakocsik, a quinny, amihez mózes helyett a maxi cosi cabrio hordozót ajánlják újszülött kortól mózes helyett.

A quinny gyárt beköthetős mózest, 45.000.-, annyi helyet foglal a hátsó ülésen hogy az ember alig fér el mellette, s nincs annyira biztonságosan bekötve benne, mint a hordozós ülésben, és ha nagyobb a babád, vagy téli akkor beöltöztetve úgy 5 hónapos koráig fér el benne kényelmesen a baba, míg egy nagyobb fajta maxi cosi cabrio hordózóban 8 hónaposan is elfér. Nekem ez is az is van, a hordozós verziót pártolom. A mózes a sétákhoz napközben benne való alváshoz, vagy altatáshoz jó.

2009. febr. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%

ebből mindből a peg-perégo a legjobb (mondjuk az a legdrágább is).

gyerekülésben pedig a concord.

2009. febr. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk Jané kocsink van, amihez adtak mózest és hordozót is. Mindkettő rögzíthető, és a legmodernebb előírásnak felelnek meg.

Ha hosszú útra indulsz a babával és még nagyon picike, akkor én a mózest ajánlom. A Jané mózesének a háttámlája egyébként állítható, tehát ha akarod teljesen vízszintes, de félig ülő pózban is tudod szállítani benne, de szerintem a sima hordozó is jó, ha nem hosszú útra viszed a picit.

2009. febr. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták a rendőrség csak a bébihordót fogadja el. Mi is sokat utazunk és messzire. Az első 1-2 hónapban nem fogtok annyit utazni, mert te sem fogod kívánni, utána meg már szerintem bele lehet tenni a hordozóba. Nekem azt mondták a bababoltban, hogy a bébihordóban csak 20 percig lehet a baba, úgy hogy inkább vegyem meg a 150000 ft-os 3 részes kocsit. Hát gondolhatod mikor vettem meg?! Nekünk Pierr Cardin kocsink van és hordozóval együtt 44000 ft volt. Hát nem mindegy az ára. Én a mózest nem is tudnám kihasználni, mert mire kiviszem, addigra már lesz annyira jóidő, hogy a sportrészben sem fázik. Fektethető és zárt, nem fúj be a szél sem. A mi életünkhöz ez elég praktikus megoldás. Nekem azt mondták, hogy úgy érdemes babakocsit venni, hogy át kell gondolni milyen az életvitelünk és nekünk mi a praktikus és persze a babának kényelmes legyen.
2009. febr. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szia!

Szerintem elég egy jó minőségű autós gyerekülés vagy hordozó az első 0-18kg-ig a hordozó 0-13kg jó álatalában.

Ezekben már van szűkítő betét az újszülött babának és lehet gerinckiemelőt is kapni hozzájuk hogy ne legyen terhelve a kis gerince.

28 hetes pocis

2009. febr. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, különben a negyedik babámat várom és mindenhová kocsival megyek többnyire.
2009. febr. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, és minden jót nektek is!
2009. febr. 15. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!