Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagy korkülönbségnél mi volt...

Nagy korkülönbségnél mi volt a nagyobbik gyerek reakciója a kistesóra? Amikor még a pocakban volt a baba és amikor már megszületett, változott valami a nagyobbnál a kicsivel szemben?

Figyelt kérdés
2011. febr. 21. 10:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálunk először kicsit visszás volt. Hozzáteszem, tényleg nagy a korkülönbség, akkor voltak 16, 13 és 10 évesek... Erre még rájátszott, hogy anyósom is bujtogatta őket ellenem és a pici ellen. Mindenféle baromságokat hordott össze, hogy hátha előre megutálják...

Persze, próbáltuk őket felkészíteni, megnyugtatni, de amikor a pici megszületett, maguk tapasztalták, nem is olyan szörnyű :) Imádják az első pillanattól! Büszkék rá, viszik magukkal barátokhoz, barátnőkhöz...

2011. febr. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nálunk is 10 év lesz. Félek, hogy lankadni fog a lelkesedés. :)
2011. febr. 21. 10:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk 9 és és 2 hónap, nagy fiú

A kicsi-lány2 éves lesz 2 hét múlva.

Első perctől kezdve imádja a hugát, amikor megszületett, azonnal felhívtam a szülőszobáról és megmondtam neki, hogy megszületett a huga.

Mivel indított szülés volt, egész nap izgult szentem, hogy mi van.

Amíg a hasamban volt, mindig kérdezgetett, hogy mi, hogy...nézte, ahogy mozog hasam.


Amikor kiderült, hogy terhes vagyok, a nagyfiam már túl volt a testvért szeretnék korszakán, szerintem letett róla, hogy valah is lesz neki, úgyhogy kicsit meglepődött.

2011. febr. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk a nagyok 15, 11 és 10 évesek voltak, amikor megszületett a pici. Különbözően reagáltak a hírre. A legnagyobb(fiú) kijelentette, hogy Őt nem érdekli az egész, ez a mi dolgunk. A középső (fiú) azt mondta, hogy örül, de láthatóan nem foglalkozott az egésszel. A legkisebb (lány) nagyon örült, egész idő alatt téma volt nála a kistesó.

Aztán megszületett a kishúguk és furcsa változások történtek. A nagy kezébe adtam a nem egészen egy napos babát néhány percre, és amikor visszavettem, újra elkérte. Továbbra is hangoztatja, hogy Őt nem érdekli, de sokat játszik vele, rockzenét hallgatnak, sétálni viszi. A középsőnél volt a legnagyobb a változás. Ő alázatos szolgája lett a picinek. Nem használt nagy szavakat, de szinte el sem mozdult mellőle. A végtelenségig képes vele foglalkozni. A lányom hangosan imádja a kishúgát, de hamar megunja és lepasszolja. Szerencsére nálunk mindig van kinek.

Most 2 évvel később fog születni egy pici fiunk. Nála már egyöntetűen örültek a hírnek.

2011. febr. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én 15h km vagyok a nagyfiam10 éves most nagyon várja imádja hát remélem íg marad az énfiam egyébként is egy jólelkü okos szotfogadó gyerek.
2011. febr. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!